В Європі виявлено радіоактивний йод, "слід Фукусіми" виключають

Фахівці МАГАТЕ намагаються встановити джерело радіації.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило в п'ятницю, що має інформацію про "дуже низький рівень" радіоактивного йоду-131 в Європі.

У повідомленні наголошується, що загрози здоров'ю населення немає.

В даний час фахівці МАГАТЕ намагаються встановити джерело радіації. З великою вірогідністю вони припускають, що поява радіоактивного йоду не є наслідком аварії на АЕС "Фукусіма" в Японії в березні.

Повідомляється, що ізотоп виявлений, зокрема, у Чехії, а також інших районах Європи.
Чеське агентство з контролю за ядерною безпеки повідомило МАГАТЕ, що дуже низький рівень йоду-131 виявлено в останні дні в атмосфері.

"МАГАТЕ отримало схожі дані з інших частин Європи", - йдеться у заяві атомного агентства ООН.

"МАГАТЕ вважає, що виявлений рівень йоду-131 не становить загрози здоров'ю населення і не є наслідком аварії на атомній станції в Фукусімі. Агентство разом зі своїми партнерами працює над встановленням причини появи і походження йоду-131", - повідомляє агентство.

Йод-131 вважається найбільш небезпечним нуклідом, що утворюється при поділі ядер. Цей ізотоп викликає мутації і загибель клітин, у які він проник, і оточуючих тканин на глибину кілька міліметрів.

Викид радіойоду в навколишнє середовище відбувається в основному в результаті ядерних випробувань або аварій на АЕС. Період його напіврозпаду становить вісім діб.

У результаті аварії на АЕС "Фукусіма-1" після землетрусу і 15-метрового цунамі 11 березня була зупинена подача води для охолодження реакторів, що призвело до того, що паливо пропалило корпуси реакторів і накопичилося в захисній оболонці.

Через кілька годин після відключення системи охолодження вибухи водню на першому і третьому реакторах пошкодили дах енергоблоків і порушили їх герметичність. Наслідком цього стали витоку радіації в повітря і воду, після чого радіоактивні речовини, зокрема, йод-131, стали виявляти в питній воді, овочах, чаї, м'ясі, грибах, молоці та інших продуктах. Із зони 20 кілометрів і більше в радіусі від станції було евакуйовано близько 140 тисяч жителів.

Читайте також:

Японський чиновник на спір випив води з калюжі на АЕС "Фукусіма"

На АЕС в Пакистані стався витік радіоактивної води

У Києві на сміттєспалювальний завод привезли радіоактивний брухт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: