Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Японія відновила китобій: до кінця 2019 року буде вбито понад 200 тварин

Полювання буде вестися в територіальних водах Японії.

Японія скасувала понад 30-річну заборону на комерційний китобійний промисел у своїх водах.

Про це пише CNN.

У понеділок, 1 липня, попри заклики міжнародної спільноти та екологічних організацій відмовитися від відновлення китобійного промислу, п’ять китобійних суден вийшли в море й повернулися з двома тушами білошкірих китів.

Видання пише, що тепер полювання буде вестися в межах територіальних вод і винятковій економічній зоні, що простягається на 200 морських миль від узбережжя Японії. Промисел у водах Антарктики вестися не буде. Також місцева влада встановила квоту з вилову 227 китів трьох видів до кінця 2019 року. Китобоям з комерційною метою дозволено виловити 150 смугастиків Брайда, 52 звичайних малих смугастиків і 25 сейвалів.

Зазначається, що 1986 року Міжнародна китобійна комісія (IWC) оголосила всесвітній мораторій на комерційний китобійний промисел. Проте Японія продовжувала полювати на китів, нібито з науковою метою, у рамках дослідницької антарктичної програми JARPA (Japanese Research Program in Antarctica). Проте екологи неодноразово звинувачували країну в тому, що під дослідницькою метою приховується комерційний промисел. При цьому вони заявляли, що м'ясо китів з'являлося в японських ресторанах й на прилавках магазинів.

Водночас, влада Токіо захистила своє право полювати на китів, стверджуючи, що це важлива частина японської культури і морських традицій. Історія китобійного промислу в Японії налічує декілька століть, проте масштаби китобійного промислу суттєво зросли лише після Другої світової війни, оскільки тоді м'ясо китів було життєво необхідним джерелом білка для японців.

Згідно із державною статистикою, 1964 року мешканці Японії споживали 154 000 тонн китового м'яса. А у 1970-х і 1980-х роках смажений кит був звичною стравою, котру щодня готували школярам. Утім, поступово його споживання почало знижуватися, і 2017 року японці спожили тільки 3000 тонн китового м'яса.

полювання на китів, китобої, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, наприкінці 2018 року Японія заявила про намір вийти з Міжнародної китобійної комісії, але продовжувала при цьому брати участь в роботі МКК у статусі спостерігача.

Залиште свій коментар

Вибір редакції