Євросоюз розробляє план прискореного прийому сирійських біженців

Чинна процедура ідентифікації дозволяє приймати не більше 50 тисяч сирійців на рік.

Європейський союз розробляє проект прискореного прийому великої кількості сирійських біженців з турецької території, який мають узгодити до початку саміту  ЄС-Туреччина (17-18 березня).

Про це повідомляє німецька газета Welt am Sonntag з посиланням на дипломатичні кола в Брюсселі, інформує Deutsche Welle.

За інформацією видання, 14 березня експерти з 28 європейських країн продовжать розробляти процедуру прискореної ідентифікації біженців, яка має встановити, що від обраних для переведення до Європи біженців не надходитиме небезпеки.

Згідно з проектом, роль турецької влади під час ідентифікації має суттєво розширитися.

Наразі чинна процедура ідентифікації здійснюється за допомоги Управління ООН у справах біженців (UNHCR) і дозволяє за рік встановити особи не більше 50 тисяч сирійців на території Туреччини.

Своєю чергою, турецька влада очікує, що Євросоюз прийматиме значно більшу кількість біженців. Окрім того, Анкара також вимагає додаткової фінансової допомоги. На території країни зараз перебуває понад 2,5 мільйона біженців.

Очікується, що в майбутньому Туреччина почне приймати назад з Греції всіх мігрантів, які потрапили туди нелегально, але на заміну за кожного нелегала ЄС легально прийме стільки ж ідентифікованих сирійців з турецької території.

Нагадаємо, що Туреччина вимагає безвізового режиму і членства в ЄС в обмін на проблему біженців.

Як уже повідомлялося, минулоріч понад мільйон мігрантів нелегально в'їхали на територію Європейського союзу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: