Юнкер пообіцяв вільне пересування в ЄС після виходу Британії

Реформи пункту про вільне пересування громадян в ЄС мають стати "ключовими" для зв'язків між країнами ЄС після Brexit. 

Голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що норма про вільне пересування людей в межах ЄС залишиться засадничою й надалі.

Таку заяву Юнкер зробив у Братиславі, де він зустрівся з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо, інформує Deutsche Welle.

Заява Юнкера пролунала на тлі висловлювань прем'єра Великобританії Девіда Кемерона, який наполягав на тому, що реформи пункту про вільне пересування громадян в межах ЄС мають стати "ключовими" для зв'язків між країнами ЄС після Brexit, інформує агенція AFP.

Юнкер також закликав владу Великобританії "дати чіткий сигнал щодо своїх намірів".

"Я волів би недвозначно пояснити: жодних переговорів без повідомлення (про офіційний початок виходу з ЄС. – ред.)", - наводить його слова агенція.

Напередодні поінформоване джерело з уряду Великобританії повідомило журналістам на умовах анонімності про розмову між Кемероном та лідерами країн-членів ЄС, що мала місце під час саміту в Брюсселі. Тоді Кемерон вказав на необхідність збереження якомога тісніших економічних стосунків між ЄС та Великобританією. Тоді ж Кемерон вказав, що "ключовою" умовою збереження таких відносин є реформа нинішнього пункту щодо вільного пересування громадян в межах ЄС.

Нагадаємо, що Європейський союз не вестиме переговорів із Британією, поки та не задіює юридичний механізм виходу з організації, йдеться в спільній заяві, підписаній канцлером Німеччини Ангелою Меркель, французьким президентом Франсуа Олландом і прем'єром Італії Маттео Ренці. Кожен з трьох європейських лідерів висловився за якнайшвидший початок юридичної процедури виходу Британії з ЄС. Стаття 50 договору про Європейський союз визначає правила виходу з ЄС. Поки в реальності вона не була застосована жодного разу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: