Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЗМІ не виключають причетність РФ до "акустичних атак" на американських дипломатів на Кубі

У Москви навіть є "правдоподібний мотив" вчинити подібні атаки, - повідомляють джерела журналістів.

Американські співробітники правоохоронних органів займаються розслідуванням "акустичних інцидентів" за участю диппредставників США в Гавані. Однією з версій причин інцидентів є те, що до цих "атак" в особі іншої держави (наприклад, Росії, —ред.) була причетна третя сторона.

Про це повідомляє РБК із посиланням на джерела Associated Press.

Опрацьовуючи цю версію, слідчі, як зазначили співрозмовники агентства, зосередилися на "стандартній групі підозрюваних" - РФ, Іран, КНДР, Китай і Венесуела. 

При цьому Росія, як зазначили окремо джерела видання, "в останні роки агресивно переслідувала американських дипломатів". У Москви навіть є "правдоподібний мотив" вчинити подібні атаки, додали вони, помітивши, що таким мотивом, на їх думку, може бути бажання "вбити клин між комуністичним островом" і країнами Заходу.

Також у Росії, як підкреслили джерела агентства, "є новітня, важкодоступна зброя, якої немає в більшості країн світу". Щоправда, Інших виразних доказів, як зазначає AP, співрозмовники агентства не назвали.

Серед інших версій слідчих, як зауважує видання, також є варіанти, що американським дипломатам ніхто не хотів нашкодити — хтось "просто спостерігав за диппредставниками, "використовуючи якусь нову, неперевірену технологію, яка викликала ненавмисну шкоду", - про це заявили кілька осіб, які знайомі з ходом розслідування. Згідно з іншою версією, за даними співрозмовників журналістів, також є варіант причетності до інцидентів влади чи спецслужб Куби. На них, як нагадує агентство, підозра Вашингтона лягла в першу чергу. У Гавані тим часом ці звинувачення відкинули.

Нагадаємо, що про "акустичні атаки" на американських дипломатів на Кубі стало відомо в серпні. Жертвами цих інцидентів, як уточнювали в Держдепартаменті, стали щонайменше 16 співробітників посольства США. У них, за інформацією американського зовнішньополітичного відомства, були виявлені проблеми з нервовою системою. У США після цього почали займатися розслідуванням цих інцидентів, підключивши до цього у тому числі ФБР.

У США заявили, що якщо Куба "не зробить ніяких значних дій", то вони можуть закрити посольство США в республіці. Зараз це питання "перебуває на розгляді".

Відео Дональд Трамп вирішив не скасовувати санкції проти Куби

Нагадаємо, що посольство США на Кубі було відкрито в серпні 2015 року. Тоді ж відбувся перший за останні 70 років візит глави Держдепартаменту в республіку, країну відвідав Джон Керрі. Відносини з Кубою США розірвали в 1959 році після кубинської революції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції