Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Індійський Тадж-Махал рятують від смогу

Тадж-Махал поступово втрачає первісний колір і перетворюється з мармурово-білого у брудно-жовтий.

У зв'язку з небезпечним рівнем забрудненості повітря в Індії приватною компанією було встановлено спеціальні фургони очищення повітря поблизу Тадж-Махала для порятунку мечеті від смогу, повідомляє CNNTravel.

Такий захід направлений ​​на зниження концентрації смогу і зменшення шкідливого впливу на шедевр світової архітектури.

"Це експеримент протягом десяти днів, але ми намагаємося продовжити це ще якийсь час. Ці фургони можуть очистити 1,5 мільйона кубічних метрів повітря за вісім годин", - сказав Бхуван Пракаш Ядав, представник ради з контролю забруднення штату Уттар-Прадеш .

Тадж-Махал поступово втрачає первісний колір і перетворюється з мармурово-білого в брудно-жовтий. Уряд штату Уттар-Прадеш і адміністрація Агри намагаються боротися з екологічним лихом. Це не впеперше, коли забруднення викликає проблеми в Тадж-Махалі. 2018 року також була подібна ситуація.

Тадж-Махал 
unsplash.com

Тадж-Махал - мавзолей-мечеть, розташовано у Агрі на березі річки Ямуна. Побудований за наказом нащадка Тамерлана, падишаха імперії Бабурідов Шах-Джахана, на згадку про дружину Мумтаз-Махал, яка померла під час пологів чотирнадцятої дитини.

Тадж-Махал вважається кращим прикладом архітектури стилю моголів, який поєднує в собі елементи індійського, персидського і арабського архітектурних стилі. 1983 року Тадж-Махал був названий об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: "перлиною мусульманського мистецтва в Індії і одним з усіма визнаних шедеврів всесвітньої спадщини".

Нагадаємо, Тадж-Махал планують відкрити для нічних екскурсій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції