Американська карикатуристка вибачилася перед мусульманами

Американська карикатуристка вибачилася перед мусульманами

Бойкот Facebook

Американська карикатуристка Моллі Норріс вибачилася перед мусульманами за заклик малювати пророка Мухаммеда, хоча, як вона стверджує, сама не має жодного стосунку до сторінки на Facebook, де нібито містяться її заклики.

Американська карикатуристка Моллі Норріс вибачилася перед мусульманами за те, що запропонувала в соціальній мережі Facebook оголосити 20 травня днем малювання пророка Мухаммеда, що є блюзнірством для тих, хто сповідує іслам. Про це повідомляє Лента.ру з посиланням на ВВС News.

Заклик Норріс привів до створення групи "Everybody Draw Mohammed Day", яка зібрала десятки тисяч учасників. Це, у свою чергу, викликало протести мусульман, а також появу груп як у підтримку, так і проти ідеї. Зрештою пакистанський суд через існування такої групи заблокував доступ до Facebook жителям всієї країни.

Все почалося з того, що в квітні художниця намалювала карикатуру на знак протесту проти відміни трансляції двохсотого епізоду мультсеріалу "Південний Парк" (South Park). Творцям серіалу загрожували ісламісти, яких обурило те, що в даному епізоді Мухаммеда одягають в костюм ведмедя. Карикатура містила заклик до всіх малювати пророка. Сама Норріс стверджує, що не має стосунку до популярної сторінки на Facebook, хоча там і згадується її ім'я.

Пакистан жорстко регулює доступ до інтернет-ресурсів. Практично одночасно з Facebook був заблокований YouTube, оскільки на ньому, на думку влади, також були розміщені блюзнірські матеріали.

Читайте також:

Пакистан заблокував YouTube та Facebook "за богохульство"

Facebook буде визначати місцезнаходження користувача

Хакери виставили на продаж півтора мільйона облікових записів Facebook

Повʼязані теми:

Наступна публікація