У Казахстані оскаржили право американця на Місяць і Марс

У Казахстані оскаржили право американця на Місяць і Марс

Ілюстрація / Фото: astronet.ru

Громадяни Казахстану придбали земельні ділянки на Місяці та Марсі в американця, який стверджував, що є власником цих об'єктів Сонячної системи, а потім подали на нього в суд.

Співробітники однієї з юридичних фірм Астани мають намір подати до суду на американця Денніса Хоупа, що оголосив себе власником Місяця і Марса. Юристи вирішили оскаржити його права на об'єкти Сонячної системи, а також вимагати у нього компенсацію за моральну шкоду.

Позов проти Хоупа казахстанці планують направити до Міжнародного третейського суду. Формально юристи, як пояснив керівник фірми Асилбек Абдігареєв, будуть представляти тих, хто повірив американцеві і придбав земельні ділянки на Місяці та Марсі. Скільки жителів Казахстану скоїли подібні покупки, не уточнюється.

"Наша позиція полягає в тому, що незаконно продавались космічні об'єкти. Крім того, ми маємо намір оскаржити право власності даної фізичної особи на планети на основі скарг ряду громадян Казахстану", - пояснив Абдігареєв.

За позовом юристи мають намір відсудити у Хоупа шість мільйонів доларів "за моральну шкоду, заподіяну казахам".

Житель Каліфорнії Денніс Хоуп оголосив себе господарем Місяця і Марса ще в 1980-і роки. Він почав торгувати земельними ділянками на цих небесних тілах. При цьому підприємець посилався на деякі прогалини в міжнародному законодавстві, заявляючи, що вони дають йому право займатися такого роду діяльністю.

Претензії Хоупа намагався оскаржити, зокрема, німецький пенсіонер Мартін Юргенс. Він заявив, що Місяць насправді є його власністю. За версією німця, супутник Землі був ще в XVIII столітті подарований його (Юргенсовому) предку королем Фрідріхом Великим і з тих пір передавався у спадок. Юргенс прислав Хоупу довгий лист, заявивши, що той повинен відмовитися від своїх претензій на Місяць і віддати "законному власникові" всі гроші, отримані від продажу місячних ділянок.

Читайте також:

Астрономи склали найточнішу карту Місяця

Через сто років на Землі не залишиться жодної людини

Місяць стане секс-курортом

Землян закликали готуватися до прийому 100 видів інопланетян

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація