Астрономи склали найточнішу карту Місяця

Астрономи склали найточнішу на сьогоднішній день карту Місяця.

Астрономи отримали найточнішу на сьогоднішній день карту Місяця. Вона складена на підставі даних, переданих орбітальним зондом (Lunar Reconnaissance Orbiter) LRO. Про це повідомили в Космічному центрі Годдарда при NASA.

Для складання карти був задіяний прилад під назвою LOLA (Lunar Orbiter Laser Altimeter - лазерний альтиметр зонда LRO). Він посилає вниз лазерний імпульс, який поділяється на п'ять частин. Оцінюючи час повернення кожного з п'яти променів, апаратура визначає характеристики рельєфу поверхні.

Просторовий дозвіл карти для освітленої сторони супутника становить 30 метрів - для всіх карт, складених досі, він не перевищував і одного кілометра. Для неосвітлених регіонів, зокрема, для приполярних ділянок Місяця, дозвіл нижчий. На цих частинах карти спостерігаються систематичні помилки до декількох сотень метрів.

Загалом LOLA провів близько трьох мільярдів вимірювань - для апаратів, які складали карти місячної поверхні раніше, це значення не перевищує восьми-дев'яти мільйонів. Місія LRO повинна тривати ще, як мінімум, три роки, і за цей час карта, яка представлена зараз, буде уточнюватися.

Зазначимо, у вересні 2009 року NASA опублікувало найдетальнішу з існуючих карту Південного полюса Місяця. Щоб скласти її, вчені також використовували дані, зібрані зондом LRO.

Читайте також:

Вчені розгледіли на Сонці гігантський смайлик

Науковці з'ясували, що знаходиться всередині Місяця

На Сонці зареєстрували один із найсильніших спалахів в історії

У залишках метеорита виявили ознаки позаземного життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: