Вчені довели: чим більше жінок, тим якісніша сперма

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені довели: чим більше жінок, тим якісніша сперма

Ілюстрація / Фото: polyamoria.com

Проводячи досліди на мишах, учені з'ясували, що сперма полігамних самців зазвичай виграє в перегонах на запліднення, і порадили чоловікам мати побільше партнерш.

Австралійські вчені виправдали полігамію. За їхніми ствердженнями, чим більше у представника сильної статі прихильниць, тим цікавішим він стає як запліднювач. Принаймні проводячи досліди на мишах, учені з'ясували, що сперма полігамних самців зазвичай виграє в перегонах на запліднення.

Авторський колектив з Центру еволюційної біології Університету Західної Австралії показав, що на дистанції в кілька поколінь запліднення полігамними самцями дає більш ефективних у розмноженні особин, які виробляють більше сперми з більш високою рухливістю (тобто здатністю до запліднення) сперматозоїдів, ніж потомство моногамних самців.

Для з'ясування питання про чоловічу фертильність вчені Лі Сіммонс і Рене Ферман звели 16 самок спочатку з моногамними самцями, а потім з полігамними. У контрольній групі послідовність спарювання була зворотною.

Генетичний аналіз ембріонів показав, що полігамні миші перемогли в обох змаганнях: у першому випадку на їхню частку припало 76% зародків, у другому - 58%. Тим самим отримано солідний доказ еволюційної гіпотези, яка говорить, що боротьба за статевого партнера покращує якість сперми.

Фахівці вважають, що причина такого ефекту їм відома: у попередньому експерименті вони аналізували сперму мишей, народжених після восьми поколінь. Виявилося, що самці з полігамними предками виробляють більше сперматозоїдів, які до того ж і рухаються швидше, ніж у моногамних нащадків.

Проте слід нагадати тут і дослідження флорентійських вчених, які довели, що секс корисний лише вірним чоловікам. Зокрема – він лікує від діабету, оскільки тестостерон виводить зайвий цукор з організму і сприяє спалюванню жирів. Особам, схильним до депресії, секс підвищує емоційний фон. А от зрадники всього цього не отримують.

Читайте також:

Учені: оральний секс допомагає швидше вийти заміж

Розроблено дієту, яка може замінити секс

Вчені: жінки мріють про груповий секс

Секс-рекорд: 25-річна британка переспала з 5 тисячами чоловіків

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація