Вчені розгадали секрет смаку горілки

Група дослідників пов'язала смакові якості горілки з особливими структурами з молекул води, які утворюються навколо молекул етанолу.

Група вчених висловила думку, згідно з якою смакові якості горілки можуть бути пов'язані з особливими структурами з молекул води, які утворюються навколо молекул етанолу.

Як пояснюють дослідники, утворення схожих на клітину водних структур можливе завдяки тому, що при змішуванні з етанолом геометрична конфігурація молекул води злегка змінюється. Автори, до числа яких входили фахівці з Росії, досліджували п'ять сортів горілки - Skyy, Belvedere, Grey Goose, Oval і "Столичну". Спектрографічний аналіз показав, що водні структури злегка розрізняються для кожного сорту. Учені припустили, що в кожному з типів горілки в "пастку" з молекул води потрапляє різна кількість молекул етанолу.

Найбільше структур з молекул води виявилося в сортах Belvedere і Oval. Учені підкреслюють, що цей факт не означає переваги цих сортів над іншими, він характеризує смакові особливості напоїв в цілому. При зовнішніх впливах, наприклад сильної тряски, водні структури можуть руйнуватися, відповідно, смак буде змінюватися.

Висновки дослідників зустріли скептичну реакцію колег. Деякі вчені відзначають, що подібні структури можуть існувати у суміші води та етанолу, однак для цього необхідні низькі температури і високий тиск. У нормальних умовах утворення "клітин" малоймовірно - їх формування може бути тільки випадковим процесом.

Читайте також:

Англійський суд дозволив називати словом vodka тільки горілку

Посол Великобританії рекомендує Україні запатентувати горілку як бренд

Головний нарколог Росії вважає похмілля міфом

Українцям дозволять варити самогон для себе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: