Українцям дозволять варити самогон для себе

Депутати блоку Юлії Тимошенко пропонують Верховній Раді ввести жорсткі санкції за виготовлення самогону на продаж.

До Верховної Ради внесено законопроект про значне збільшення штрафів (від 170-850 грн до 850-1700) за самогоноваріння і виготовлення фальшивих сигарет і цигарок.

Як роз'яснив один з авторів документа депутат Юрій Прокопчук (БЮТ), якщо такий закон буде прийнятий, він торкнеться тільки тих, хто жене самогон або робить "ліву" горілку зі спирту не для себе, а на продаж, а також тих, хто промишляє підробкою під фірмові тютюнові вироби.

За словами депутата, після подорожчання горілки знову пожвавився підпільний ринок "палива" низької якості, в яке, щоб краще "вставляло", додають карбід, пластик і т.д., через що люди масово труяться. Причому таке "виробництво" процвітає не в селах, а в невеликих промислових містах, де важко з роботою.

А от гнати первак для себе, в тому числі і на весілля або іменини, як і раніше можна буде безкарно. "На святе ми не замахується, це народні традиції, яке ж весілля без перваку, - уточнив Прокопчук. - Але "гуральням" хочемо дати бій, адже один навіть не дуже великий самогонники переробляє на рік до 3,5 т цукру (вистачить приблизно на 7000 півлітрівок, кожна приносить 5-6 грн) Який і так в дефіциті . А таких діячів десятки тисяч".

Правоохоронці, на плечах яких лежить основний тягар боротьби з самогонниками, вважають, що закон мало допоможе. "Це зло невикорінне, адже воно приносить гарний прибуток, тому кожен раз замість відрубаної "голови гідри" виростає нова", - говорить співробітник прес-служби УМВС у Вінницькій області Олександр Миронов.

Як зазначено в пояснювальній записці, за даними офіційної статистики, в даний час на обліку в медичних установах країни знаходяться 900 тисяч хворих на алкоголізм. Разом з тим, зазначають депутати БЮТ, безсумнівно, що "реальна цифра в три, а то в п'ять разів вища".

Щорічно кількість хворих на алкоголізм зростає на 50 тисяч осіб, а помирає від алкогольного отруєння більше 10 тисяч осіб.

Читайте також:

Вінничанин варив самогон з пластикових пляшок

Білорусів штрафуватимуть за купівлю самогону

На Кіровоградщині люди масово вмирають від самопалу

Від імені Обами в Ризі торгували самогоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: