Батьки на Чернігівщині почали компанію проти щеплення від поліомієліту

Батьки на Чернігівщині почали компанію проти щеплення від поліомієліту

У дітей сильні болі в ногах і судоми

Люди переконують, що їхні діти захворіли після щеплення, медики запевняють - збіг.

Сильні болі в ногах і судоми. Кілька дітей зі схожими симптомами майже одночасно потрапили до Чернігівської обласної лікарні. Батьки переконані - це ускладнення після щеплення від поліомієліту, і просять не приховувати від них інформацію про справжні діагнози, йдеться в ТСН.19.30.

Медики запевняють, що приховувати нічого. Поліомієліту в дітей немає і не могло бути. Усі вони перенесли вірусну інфекцію, яка дала ускладнення на суглоби. Усе інше - просто збіг.

Іванко перестав ставати на ніжки, повзати і навіть сидіти. Йому лише рік і місяць, дитина просто згасала на очах. Таким малюка із Ніжина терміново доправили до Чернігівської обласної лікарні. Батьки припустили найгірше, бо за три тижні до появи симптомів зробили щеплення від поліомієліту.

Щеплення тут ні до чого, запевняють медики. З початку тижня до них звернулося троє дітей зі схожими симптомами, одна дівчинка взагалі не отримувала щеплення від поліомієліту. Лікарі переконують - насправді, це наслідки вірусу, який дає ускладнення на суглоби. І на відміну від поліомієліту він добре лікується.

Іванко справді через три дні прийому антибіотиків почав вставати на ніжки, більше не скаржиться на біль. Аргументи медиків батьків не заспокоюють, у збіг вони не вірять.

Головний педіатр Чернігівщини каже, це все через агресивну кампанію в інтернеті, яку організували противники вакцини. Вони збирають інформацію про всіх дітей, які звернулися до лікарів із різними симптомами одразу після вакцинації.

"Я не можу сказати, що таких багато звернень, але вони є. Коли ми починаємо розглядати ці випадки, мами самі розуміють, що ніякого відношення до щеплення вони не мають", - каже головний педіатр Чернігівщини Людмила Кривець.

Вірогідність перехворіти поліомієлітом внаслідок вакцинації — 1 на 17 мільйонів, кажуть медики. Однак, якщо дитина не отримувала щеплення за графіком, ризик підвищується у 8 разів. Активований вірус у краплях можна давати дітям, які вже мають імунітет завдяки інактивованій вакцині. Про це мають знати і медики і батьки. Як і те, що іншого способу захиститися від поліомієліту в світі нема. Він не лікується.

Кілька дітей з підозрілими симптомами потрапили до лікарні на Чернігівщині

Кілька дітей з підозрілими симптомами потрапили до лікарні на Чернігівщині

Повʼязані теми:

Наступна публікація