Богатирьова попросила поляків не прив'язувати справу Тимошенко до інтеграції

Янукович переконаний, що доля країни не повинна залежати від справи однієї людини.

Доля 48-ми мільйонів громадян і європейський вибір України не повинні залежати від справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Про це під час зустрічі з представниками українських ЗМІ у Варшаві зазначила Секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова.

"З президентом (Польщі) Броніславом Коморовським ми говорили про те, що дуже важко зіставляти і прирівнювати справу однієї людини (екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко) і стратегічний вибір 48-мільйонної країни. Позиція президента України полягає в тому, що не можна розглядати в одному цілому питання євроінтеграції і судової справи екс-прем'єра. Їх слід вирішувати мовою юридичних аргументів і судового процесу", - зазначила Богатирьова.

Секретар РНБО України визнала, що ЄС висловлює занепокоєння щодо ситуації з дотриманням прав людини в Україні. Київ намагається вирішувати ці проблеми, запевнила вона.

"Україна сьогодні здійснює реформи, зокрема, і в судовій сфері. Нам слід показати, що судова реформа, яка розпочалася в Україні, не порушує права людини, а люди матимуть можливість застосовувати важелі захисту для відстоювання своїх позицій у різних інституціях", - наголосила Секретар РНБО України.

Візит Богатирьової до Варшави відбувся згідно з планом співробітництва безпекових установ України і Польщі. У ході візиту Секретар РНБО України зустрілася з президентом Польщі Броніславом Коморовським, керівником Бюро національної безпеки РП Станіславом Козєєм, віце-прем'єр-міністром, міністром економіки Польщі Вальдемаром Павляком і міністром національної оборони Польщі Томашом Сємоняком.

Нагадаємо, Європейський парламент у своїй резолюції пов'язав справу Юлії Тимошенко із підписанням угоди про асоціацію. Так, згідно з резолюцією, Європарламент "вважає, що якщо не буде переглянуто вирок Юлії Тимошенко, це поставить під загрозу підписання Угоди про асоціацію та її ратифікацію".

Раніше прем'єр-міністри Чехії, Угорщини та Польщі Петр Некас, Віктор Орбан і Дональд Туск заявили, що чинитимуть перешкоди євроінтеграційним процесам України до тих пір, поки лідер партії "Батьківщина", екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці.

Читайте також:

ЄС дав зрозуміти, що для асоціації потрібно звільнити Тимошенко

Європарламент погодився на перспективу членства України в ЄС

Європарламент запросив Януковича на серйозну розмову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: