Через два роки після перемир'я виснажена Україна все ще у стані війни - The Washington Post

Війна вигідна обом сторонам.

Сивобородий офіцер описує війну на сході України коротко і втомлено.

"Ми стоїмо на місці. Ми стріляємо туди, вони стріляють у відповідь звідти, - каже Михайло Гайдук. - Це просто вбиває час".

Про це пише Мстислав Чернов у статті "Через два роки після перемир'я виснажена Україна все ще у стані війни", опублікованій на сайті газети The Washington Post.

Район, на який вказує Гайдук, це територія, яку контролюють підтримувані Росією сепаратисти. Повстанець, який використовує псевдонім "Честер", згоден з цим: "Всі втомилися від цієї безглуздої війни".

Угода про припинення вогню, підписана два роки тому, повинна була припинити бойові дії. Так само, як угода про припинення вогню минулого року.

Тимчасове перемир'я до початку нового навчального року 1 вересня ненадовго знизило інтенсивність бойових дій. У вівторок українська сторона повідомила про загибель одного солдата і одного повстанця. Але цей відносний спокій явно дуже крихкий. Україна також заявила, що повстанці 90 разів обстрілювали з мінометів війська за межами Маріуполя, однієї з найбільш небезпечних зон війни.

За даними Організації Об'єднаних Націй, більш ніж 9500 чоловік були вбиті в результаті бойових дій у Донецькій і Луганській областях, які почалися в квітні 2014 року, після повалення проросійського президента України Віктора Януковича і анексії Кримського півострова Росією.

Регіон, також відомий як Донбас, є російськомовним промисловим центром України, і багато місцевих жителів по обидві сторони лінії фронту з глибокою недовірою ставляться до прозахідної політики нового українського уряду. Однак масштабна війна не розгорталася, поки туди не прибула велика кількість військ та важкого озброєння, яке, як допускається, відправила Росія.

Незважаючи на криваву бійню і втому її учасників, не варто сподіватися, що вона закінчиться найближчим часом. Україна сказала, що на засіданні переговорної групи у середу в Мінську, Білорусь, запропонує зробити передшкільне перемир'я постійним. Але слово "Мінськ" стало майже синонімом невиконаних обіцянок і нездійснених надій.

Мінський протокол вересня 2014 року, підписаний Україною, Росією і представниками повстанців, був покликаний покласти край бойовим діям. Ця угода вичерпала себе настільки швидко, що новий раунд переговорів у Мінську відбувся вже через п'ять місяців – цього разу за участі Франції та Німеччини.

Умови угоди, укладеної на тій зустрічі, були більш жорсткими, і передбачали відведення обома сторонами важкого озброєння від лінії фронту на той час, поки не будуть виконані інші пункти; але незабаром атаки відновилися і посилилися.

Відповідно з Мінською угодою, два підконтрольних повстанцям райони – які вони називають "Донецька і Луганська народні республіки" – повинні залишатися в складі України. Це розчарувало тих, хто прагнув приєднатися до Росії або стати незалежним. Якщо вони залишаться частиною України, їм делегують певні повноваження, а Україна проведе там регіональні вибори.

Тим не менш, Україна заявляє, що не буде проводити там вибори до тих пір, поки їй не буде надана можливість повністю відновити контроль на кордоні між Україною і Росією, але йти на такі поступки повстанці відмовляються.

Лідер "Донецької народної республіки", яка в значній мірі залежить від підтримки з боку Росії, прямо говорить, що тупикова ситуація в його інтересах.

"Час працює на нас. Мінська угода – наша велика дипломатична перемога, гарантія нашого незалежного статусу... Мінська угода зв'язала Києву руки, і ми отримали можливість стати сильніше", - повідомив журналістам Олександр Захарченко.

І в якійсь мірі це також в інтересах президента України Петра Порошенка, говорить аналітик Вадим Карасьов.

"Війна вигідна обом сторонам. Сепаратисти заробляють гроші. А Порошенко може звалити всі проблеми в економіці (України) на війну", - сказав він.

Якою б жахливою не була повномасштабна війна, деякі солдати на українській лінії фронту віддали б перевагу їй, а не низці невеликих сутичок, яка здається нескінченною.

"У 2014 році ми понесли втрати, але ми виграли, ми просунулися вперед. Ми притиснули їх, ми перемогли їх, вони боялися нас, - сказав український снайпер, який назвався тільки позивним "Капрал".  - Тепер ми несемо ті ж втрати, але стоїмо на місці".

ВідеоРосіяни посилили агресію на східному фронті

Залиште свій коментар

Наступна публікація