До ліквідації наслідків аварії танкера біля Одеси долучили ВМС України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Військові допомагають встановлювати обладнання для очистки моря від нафтопродуктів.

Військово-морські сили ЗСУ залучені до встановлення бонових загороджень навколо танкера "Делфі", що сів на мілину біля одного з міських пляжів Одеси. Про це заявив тимчасовий керівник адміністрації Одеського морського порту Денис Карпов, повідомляє Громадське.

"Вчора вдень ми залучили сили і засоби ВМС, які нам допомагають. Сьогодні о 9:15 два судна ВМС і наші буксири вийшли в місце розташування судна "Делфі" і наразі триває операція зі встановлення бонів навколо танкера. Якщо станеться витік нафтопродуктів, його одразу локалізують та ліквідують", — пояснив він.

Фотогалерея Затонулий біля Одеси танкер "Делфі" показали на відео з висоти (5 фото)

За словами Карпова, спершу на березі виставили 140 метрів сорбувальних бонів, але встановити аналогічні загородження навколо судна не вдалося через шторм. Аварія танкера призвела до забруднення узбережжя через витік нафтопродуктів – гранично допустимі норми були перевищені в 157 разів. Однак згодом рівень забруднення знизився.

Наразі вирішується питання щодо подальшої долі судна. "Згідно з Кодексом торговельного мореплавства, капітан Одеського порту направив вимогу судновласнику, в якій зазначено, що упродовж тижня з моменту її отримання судновласник має підготувати всі заходи щодо підняття судна. А впродовж двох тижнів має завершитись власне підняття судна", — пояснив Карпов.

Якщо судновласник не виконає ці вимоги, це питання вирішуватиметься силами української сторони. Сам танкер перед евакуацією мають обстежити водолази. Для цього мають бути сприятливі погодні умови. "Для внутрішнього обстеження, виходячи з того, що це танкер, необхідні додаткові заходи: дегазація, зачистка, замивання тощо", — сказав начальник порту. Після обстеження, з урахуванням виявлених пошкоджень, вирішуватимуть, як саме найкраще знімати судно з мілини.

Відео Аварійний танкер "Делфі" працював у відкритому морі нелегальною заправною станцією

Про це заявляють фахівці транспортної сфери. Ба більше, про проблемне судно було відомо усім службам, які контролюють цей район Чорного моря. І кораблетрощу можна було попередити. ТСН розповість далі.  

Аварійний танкер "Делфі" працював у відкритому морі нелегальною заправною станцією

Залиште свій коментар

Вибір редакції