Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До Одеської області насувається велика вода: як місцеві мешканці готуються до повені

До Одеської області насувається велика вода: як місцеві мешканці готуються до повені

Люди, які живуть найближче до річки, вже зібрали речі для евакуації.

В Одеській області місцевих мешканців попередили про повені в дельті річок Дністер і Турунчук, які можуть припасти вже на 27-28 червня. Під найбільшою загрозою село Яськи, яке розташоване в низині. Його від води захищає лише дамба. Якщо вона прорве, евакуації людей не уникнути, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Річкові заплави від села Яськи відділяє півторакілометрова земляна дамба. Її насипали ще 12 років тому після паводку. Якщо вона не витримає, існує реальна загроза підтоплення найближчих будинків. Щоб запобігти цьому рятувальники вже готують техніку і людей, а місцеві трактором розтягують колоди на понтонному мосту.

"50% ми прибрали, бо вранці міст був зачеплений повністю. І нам потрібно принаймні розчистити, щоб зняти понтонний міст", - каже робітник.

Відео В Одеській області готуються до повені в дельті річок Дністер і Турунчук

В очікуванні великої води. На Одещині готуються до повені в дельті річок Дністер і Турунчук, яка може припасти вже на ці вихідні. Під найбільшою загрозою - село Яськи, що розташоване в низині. Його від високої води захищає лише півторакілометрова дамба. Якщо вона прорве, евакуації людей не уникнути. Як готуються до можливого водопілля - у сюжеті.  

В Одеській області готуються до повені в дельті річок Дністер і Турунчук

Річка Турунчук є рукавом Дністра і пропускає через себе понад половину її води. У низинних лісах уже почали виникати підтоплення.

"Уже в деяких місцях вода вийшла у заплаву, але до критичних позначок ще є значний запас. У деяких місцях до критичних позначок 15-20 сантиметрів, у деяких понад метр", - розповідає керівниця басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Лілія Гричулевич.

Місцеві мешканці, які досі пам’ятають повінь 2008 року, коли позаливало великі території, нині вже готуються до евакуації і збирають речі.

Синоптики прогнозують, що критичний рівень води пройде Дністром та Турунчуком вже у ці вихідні. Рибалкам та відпочивальникам заборонили збиратися на берегах.

Вибір редакції