Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До ПЦУ у вересні приєдналися чотири парафії Московського патріархату

Загалом автокефальна церква нараховує 7 тисяч громад.

У вересні чотири релігійні громади приєдналися до Православної Церкви України. 

"4 релігійні громади на Сумщині, Закарпатті, Рівненщині та Вінниччині впродовж минулого місяця завершили офіційний процес приєднання до Православної Церкви України", – йдеться у повідомленні Церкви у Facebook.

У ПЦУ зазначають, що на сьогодні в її складі нараховується вже сім тисяч парафій.

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Стежити за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

Відео Визнання Автокефалії ПЦУ розглядає синод Елладської православної церкви у Греції

Вона може стати першою, яка визнає наш Томос. Раніше питання визнання ПЦУ вже розглядали Болгарська, Грузинська, Румунська, Чеська, Словацька та Албанська церкви. Та згоди не дійшли.

Визнання Автокефалії ПЦУ розглядає синод Елладської православної церкви у Греції

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції