"Донецькі" вже очолюють майже половину регіональних прокуратур

Дата публікації
Перегляди
2281
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Донецькі" вже очолюють майже половину регіональних прокуратур

Вихідці з Донбасу "окупували" всі центральні органи влади / Фото: President.gov.ua

Вихідці з Донеччини займають також половину місць в Кабміні.

Майже половину керівних посад в центральних органах влади обіймають вихідці з Донеччини.

Про це пише "Український тиждень".

Автори зазначають, що у Кабінеті Міністрів України майже половина членів (8 із 17) або народилися у Донецькій області, або пов'язані з нею своїм кар'єрним зростанням.

Вихідці звідти посідають усі ключові місця в уряді.

Крім того, керівник Секретаріату Кабінету міністрів (раніше ця посада називалася міністр Кабінету міністрів) Костянтин Любченко також із донецьких.

Це означає, що вищий орган у системі виконавчої влади цілковито підконтрольний істеблішменту однієї області України.

"Зважаючи на перші кроки новопризначеного міністра внутрішніх справ донеччанина Віталія Захарченка, можна очікувати, що незабаром у МВС стануться серйозні кадрові зміни, також не в останню чергу через інфільтрацію в систему його територіальних управлінь вихідців із Донбасу", - йдеться у статті.

Приклад такої інфільтрації можна спостерігати на органах прокуратури. Генеральним прокурором України і його першим заступником є донеччани Віктор Пшонка і Ренат Кузьмін.

Наслідок їхньої кадрової політики – з 27 регіональних органів Генпрокуратури 12 очолюють вихідці з Донецької області – або за місцем народження, або за професійною ознакою.

Автори зазначають, що якби в керівництві прокуратури переважали вихідці з Харківщини чи Київщини, це якось можна було б пояснити – все-таки тут сформовані цілі юридичні школи за рахунок наукового потенціалу Юридичної академії імені Ярослава Мудрого і юридичного факультету Університету імені Тараса Шевченка.

Але, виявляється, все навпаки: прокурором Київщини призначений колишній донецький прокурор Михайло Витязь, а в Харківській області у цьому кріслі уродженець Донеччини Геннадій Тюрін.

Нагадаємо, 7 листопада президент України Віктор Янукович звільнив Анатолія Могильова з посади міністра внутрішніх справ, призначивши його на посаду прем'єр-міністра Криму. Янукович також призначив Віталія Захарченка міністром внутрішніх справ України.

Читайте також:

Захарченко обіцяє, що поки не звільнятиме людей Могильова

Янукович привітав Захарченка червоними трояндами

Янукович вже надавав Захарченку завдань

Новий глава української міліції виявився "жорстким мужиком"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2281
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація