Епіфаній розповів, які питання вирішуватимуть на першому Синоді ПЦУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Засідання Синоду відбудеться одразу після інтронізації.

Після інтронізації митрополита Київського Епіфанія у Софійському соборі одразу ж відбудеться перше засідання Священного Синоду Православної церкви України (ПЦУ), де затвердять посади та вирішать організаційні питання церкви.

Про це розповів Епіфаній 19 січня, передає "Інтерфакс-Україна".

Митрополит зазначив, що зараз йде підготовка до самої інтронізації, яка відбудеться 3 лютого та до засідання Синоду.

"Після цього відбудеться перше засідання Священного Синоду, де вже остаточно будуть узгоджені, затверджені та призначені відповідні посади або синодальні управління, які будуть діяти у подальшому для розвитку єдиної Помісної православної церкви", - повідомив глава ПЦУ.

Також Епіфаній прокоментував хвилю приєднань парафій, які раніше належали до Московського патріархату, до ПЦУ.

"Ми не прагнемо до якихось протистоянь. Ми хочемо, щоб все відбувалося мирно, на добровільних засадах", - додав він.

Відео Інтронізація предстоятеля ПЦУ відбудеться 3 лютого

Урочисте богослужіння, під час якого відбудеться інтронізація митрополита Епіфанія відбудеться 3 лютого, у Софійському соборі. Про це повідомили в Православній церкві України.

Інтронізація предстоятеля ПЦУ відбудеться 3 лютого

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. 

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції