Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голодомор лише за півроку знищив три мільйони українців

Найбільше від Голодомору потерпіли райони Центральної України.

У першій половині 1933 року смертність від Голодомору в Україні досягла 3-х мільйонів осіб.

Про це розповіла Наталія Левчук - головний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Михайла Птухи НАН України, - пише Укрінформ.

Із тогочасних 7 областей, які входили до складу України, найбільше потерпіли Київська та Харківська області, у кожній з яких передчасно померли понад 1 мільйон осіб. Ще один фактор, який вирізняє Україну серед інших і на який мало звертають увагу, - дуже висока концентрація смертей за відносно невеликий період часу. Три мільйони смеретей припадає на період із січня по липень 1933 року.

Навіть я кщо навіть не рахувати втрати, а поглянути на зареєстровані смерті, то у першому півріччі 1933 року зростання зареєстрованого числа смертей досягало 8 разів, а в Київській та Харківській областях - 10-11 разів.

Катастрофічні події підірвали самі основи життєдіяльності сільського населення України, фактично залишивши демографічну руїну на селі.

Фотогалерея Подружжя Порошенків на колінах вшанували пам'ять жертв Голодомору (5 фото)

Вона уточнила, що на районному рівні найбільше від Голодомору потерпіли райони Центральної України, тобто тодішня Київська і Харківська області, що в сучасному поділі наближено відповідає Черкаській, Київській та Полтавській областям. Це Тетіївський, Володарський і Ставищенський райони сучасної Київщини та Глобинський, Решетилівський, Опішнянський райони Полтавської області, де втрати сільського населення становили від 40 до 54 відсотків населення.  

ВідеоСенат штату Вашингтон визнав Голодомор геноцидом українського народу

Нагадаємо, що раніше Сенат американського штату Вашингтон ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

"Голодомор був геноцидом, влаштованим Йосипом Сталіним і радянським режимом проти народу України", - йдеться у резолюції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції