Конфлікт лікарів у Миргороді паралізував місцеву лікарню та морг

Дата публікації
Конфлікт лікарів у Миргороді паралізував місцеву лікарню та морг

pixabay.com

Люди не отримують результатів аналізів і не можуть встановити причин смерті близьких.

У Миргороді тисяча пацієнтів так і не дізналися про свій справжній діагноз, бо аналізи цих людей так ніхто і не зробив. Тепер місцевий морг в облозі жителів міста, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із  приміщення намагалися вивезти всі лабораторні матеріали, і щоби перешкодити цьому, люди ночували під дверима. "Я запитав, що вони роблять із ящиками в кінці робочого дня під моргом. Вони сказали, що просто так. Вони хотіли, поки нікого немає, сховати докази – десь у посадці  вивезти", - каже Євген Хрустальов. Паталогоанатом  Сергій Ковтун  показує те, за чим полювали напередодні невідомі – це досі не вивчені зразки біоматеріалів. "Рак сигмовидної кишки. Це треба було зробити наступного дня", - пояснює він.

Скандал у лікарні Миргорода: зразки біоматеріалів хворих не вивчають через брак реактивів

Скандал у лікарні Миргорода: зразки біоматеріалів хворих не вивчають через брак реактивів

Одних плацент породіль налічується 400, із частини випарувався  формалін і вони вже не містять  жодної інформації про здоров’я новонароджених. Ганна Василівна в групі онкоризику – приїхала із села по свої результати, але додому повернулася ні з чим. Робота паталогоанатомів зупинилася через банальний брак реактивів. Чому тисяча людей упродовж місяців не дочекалась інформації про своє здоров’я – керівництво лікарні на це лише розводить руками. "Я стривожена не менше, ніж ви. Будемо вирішувати, розбиратися, чому так сталося. Офіційних звернень від громадян не було", - каже Наталя Сябрук.

Неприємний різкий запах забиває не лише ніс, а й горло відразу, як заходиш до приміщення, де зберігають тіла мерців просто так, без холодильника, а на підлозі. Два роки тому ТСН уже знімала сюжет про цей морг – тоді по біоматеріалах, які не вивозили на утилізацію місяцями, полізли черви. Після сюжету купили два холодильники. У приміщенні є витяжка, але іржавий демонтований мотор лежить на підлозі. "Ось бачите, як воно все. Хто його має ремонтувати – один Бог знає", - кажуть медики.

Під покійницькою шприци, голки, використані системи крапельниць – це лікарняний смітник. Поки тривали знімання, з Полтави приїхала комісія та з’явився головний лікар. Він натякає, що паталогоанатом сам саботує роботу. Комісія уважно оглядає покійницьку без холодильника та вивчає журнал обліку реактивів. "Тут немає з чого робити аналіз. Він не зробиться. Мають бути всі реактиви", - констатує Валентина Копиця. Лікарі обмінюються взаємними обвинуваченнями, паталогоанатом навіть готовий піти. "Я пишу заяву на звільнення", - каже він. Комісія з області в конфлікті вбачає брак комунікації, а через лікарські чвари тим часом потерпають і мертві, і живі.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Наступна публікація