Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Копи у Хмельницькому запустили креативний флешмоб #178

"Сто сімдесят восьмими" вони вирішили називати тих, хто розпиває алкоголь у громадських місцях.

Хмельницькі патрульні розпочали флешмоб під назвою #178, аби боротися з масовим явищем розпивання спиртного в парках, на берегах водойм і у дворах. Хештег обрано за номером статті, котра передбачає покарання за таке правопорушення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Типові представники "178-х" добряче заливають за комір, бувають агресивні та галасливі. Патрульні щодня стикаються із ними на вулицях, тож мають у наявності вже ціле портфоліо зі світлинами "найкращих" представників такого стану. "Тут є люди, які просто вже роззуваються, вони взагалі на спілкування не йдуть, вони не знають, хто вони. Бувають люди, які досить весело ставляться до цього – рахують, що це нормально", - описує свій досвід спілкування один із копів.

ВідеоПатрульні започаткували флешмоб задля боротьби з вживанням алкоголю у публічних місцях

Сезон "178-их" у розпалі. Їх можна знайти на вулицях міст та сіл. Місця їхньої дислокації – паркові та дворові лавки. Вони бувають лежачі, сидячі, безтямні або навпаки агресивні. Хмельницькі патрульні розпочали флешмоб під назвою "178" - із тими, хто розпиває алкоголь просто неба, патрульні проводять профілактичні бесіди, штрафують або ж забирають до відділку.

Патрульні започаткували флешмоб задля боротьби з вживанням алкоголю у публічних місцях

Однак більшість із порушників претензії поліцейських сприймає різко, а на намір складати адмінпротокол починає сперечатися. Типову реакцію демонструє одна з жінок, котру заскочили з пляшкою пива серед парку: "Я не порушувала ніякий порядок, я не буянила, я ні з ким не сварилася. Чого вам?". Копи зазначають, що з потеплінням кількість "178-х" зросла в рази. "Вони як бачать, що ми їдемо, ховають або викидають в урну, тобто припиняють правопорушення", - розповідає про свою роботу інспектор патрульної поліції Олександр Ситник. Копи кажуть, що проводять профілактичні бесіди, а якщо порушники не припиняють пити – штрафують на суму до 85 гривень. Агресивні ж потрапляють у відділок поліції. "Я купив це пиво, і я його доп’ю – і йому все одно, чи порушує, чи ні, бо це його кошти. Ну, чоловіка було затримано", - розповів інспектор патрульної поліції Олександр Данюк.

Поліцейські визнають, що боротися із "178-ми" непросто, тому й оголосили народний флешмоб – пропонують містянам робити фото та зйомки нетверезих компаній і викладати їх у соцмережі з хештегом 178. Ідею вже підтримали активісти. "Ми підходимо, робимо зауваження. Якщо ці особи ведуть себе агресивно, не реагують, ми робимо фото, відеофіксацію, також викликаємо патрульних", - розповів активіст Максим Вікалюк.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції