Кожний третій українець обрав свого лікаря - Супрун

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

14,8 мільйонів українців підписали декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

Національна кампанія “Лікар для кожної сім’ї” швидко рухається - нині 14,8 мільйонів українців підписали декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

Про це у Facebook розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Опубліковано Уляна Супрун Четвер, 9 серпня 2018 р.

«Це вінничани — там 56% мешканців області обрали своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Наступні серед лідерів — Полтавська, Харківська і Хмельницька області. В цих регіонах навіть не кожен третій, а майже кожен другий вже має свого лікаря. Робота управлінців у цих областях — приклад для інших регіонів. І сигнал, що час наздоганяти!», - йдеться у повідомленні.

На думку Супрун, власний лікар — must have для здорового і довгого життя. Послуги у нього, базові аналізи, вакцинація, профілактичні обстеження оплачує Національна служба здоров'я України, а отже вони абсолютно безоплатні для кожного.

«Якщо ще не обрали свого фахівця — не відкладайте на потім! Це можна зробити, як у комунальних медзакладах, так і у приватних клініках (на сайті НСЗУ можна подивитися, в яких приватних медзакладах можна обрати лікаря», - підкреслила Супрун.

Фотогалерея Провідні лікарі німецької клініки Charite поділилися своїм досвідом з українськими колегами (5 фото)

ВідеоЛікарі первинної ланки отримали підвищені зарплати

Подекуди зарплата сягнула 16 тисяч гривень - а це втричі більше, ніж до медреформи. Про проміжні підсумки реформи сьогодні говорили прем'єр-міністр Володимир Гройсман та представники Мінохорони здоров'я та Міністерства фінансів. Значне підвищення зарплати відчули лікарі, які змогли набрати найбільшу кількість пацієнтів. 

Лікарі первинної ланки отримали підвищені зарплати

Натепер угоди із національною службою здоров’я уклали 160 закладів первинної допомоги – лише одна десята частина від усіх. Чому влада на місцях і самі лікарі рухаються до реформи повільно, у службі не розуміють. "Всі органи місцевого самоврядування і заклади, які їм належать, повинні подумати, що держава надала механізм для того, щоб отримати кошти, які дозволять протягом місяця збільшити дохід в два-три рази. Я не знаю, який є мотив не скористатися цією можливістю", - каже керівник установи Олег Петренко. Водночас він визнає, що заявок стає більше, бо поміж лікарів розлетівся поголос, що збільшення зарплат – це реально.

Вибір редакції