Кулеба розповів, чи загрожує Україні втрата безвізу

Дата публікації
Перегляди
3045
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кулеба розповів, чи загрожує Україні втрата безвізу

Фото: УНІАН

Загроза з'явилася через рішення КСУ про закриття публічного реєстру декларацій.

Україні поки вдалося відвернути загрозу втрати безвізового режиму із Єврозоюзом після скандалу, який виник навколо Конституційного суду. 

Про це в "Сніданку з 1+1" розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, після рішення Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за брехню у деклараціях держчиновників, Євросоюз був готовий розпочати процес призупинки безвізу.

"Минулого тижня Конституційний суд поставив нас на край прірви. Ми були на межі початку процесу, у результаті якого втратили б безвіз. КС зруйнував констиуційну інфраструктуру, яка є однією умов безвізу. Безвіз зараз не хитається, завдяки тому, що були ухвалені рішення, які зупинили руйнацію системи декларування", - наголосив міністр.

Кулеба каже, що ситуацію врятувала швидка реакція керівництва держави. Зокрема, йдеться про рішення уряду хоча б відновити доступ до електронних декларацій, запровадження яких в Україні також було однією з умов надання безвізу. 

Українські міжнародні партнери були шоковані рішеням Конституційного суду, - зауважив голова МЗС. "Я знаю реакцію європейських колег станом на середу (28 жовтня - Ред.), коли вони почитали рішення суду. Вони не очікували, що впринципі таке можливо. У них був шок. Коли в четвер увечері систему відновили, то вони видихнули з полегшенням", - розповів Дмитро Кулеба і додав, що тепер потрібні системні рішення у парламенті.

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду закрили публічний реєстр декларацій, скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна відповідальність стали практично неможливими. Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів.

У ніч проти 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів Конституційного суду, а їхнє рішення про скасування частини антикримінального законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків. 

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів, доступ до публічних декларацій відновлено, а Національне агентство з протидії корупції знову може проводити спецперевірки, що розблоковує призначення посадовців всіх

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Скандальне рішення КСУ
Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
3045
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація