Лукашенко міг планувати вбивсто Шеремета: з'явилось прослуховування спецслужб Білорусі

Дата публікації
Перегляди
2992
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лукашенко міг планувати вбивсто Шеремета: з'явилось прослуховування спецслужб Білорусі

Фото: УНІАН

Останніми роками Олександр Лукашенко міг санкціонувати політичні вбивства своїх опонентів, зокрема журналіста Павла Шеремета.

У засобах масової інформації з'явився аудіозапис, який нібито свідчить про те, що ще в 2012 році секретні служби Білорусі за наказом Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета, що було здійснено 4 роки потому.

На записі звучать начебто слова глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева, записані прихованим пристроєм 11 квітня 2012 року під час інструктажу співробітників елітного контртерористичного підрозділу КДБ "Альфа" в офісі Зайцева в Мінську. Про це пише бельгійське видання EUobserver.

Глави КДБ Білорусі у 2008-2012 роках Вадим Зайцев / Фото: EUObserver

Зокрема на записі обговорюється спосіб вбивства Павла Шеремета, який у той час жив і працював у Росії. Ставиться завдання його підірвати. І зробити це так, щоб вбивство це стало публічним сигналом.

"Ми повинні попрацювати над Шереметом, який є великим головним болем... Ми закладемо (ймовірно, бомбу - ред.) і так далі, і цього чортового щура рознесе на чортові шматки - ноги в один бік, руки - в інший. Якщо ж все буде, як з природних причин, то люди не зрозуміють сигнал... Президент (Лукашенко, - ред.) чекає цих операцій", - цитує видання слова нібито голови КДБ Зайцева.

Також на запису звучить інформація, що в 2012 році КДБ Білорусі готувало операції з усунення й інших своїх політичних опонентів на території інших держав. Як зазначає на записі, завдання організацій політичних вбивств поставив перед КДБ сам президент Олександр Лукашенко і виділив на ці потреби 1,5 мільйона доларів.

На нараді обговорюється використання отрут, вибухових речовин, поломок автомобілів для поставленої мети.

Зокрема, обговорюються вбивства в Німеччині колишнього директора в'язниці в Білорусі Олега Алкаєва, експолковника Володимира Бороданя і відповідального у країні за боротьбу з корупцією В'ячеслава Дудкіна.

Експерт Національного Центру Медіа Криміналістики США (Університет Колорадо) Каталін Григорас, який вивчав запис у 2020 році за запитом видання EUObserver, зазначив, що з запису видалений цифровий підпис, який міг би сприяти ідентифікації джерела в КДБ, але водночас на запису не виявлено жодних помітних слідів аудіоманіпуляцій.

Нагадаємо:

  • 12 грудня 2019 року Нацполіція повідомила, що затримала фігурантів вбивства журналіста Шеремета. Підозрюваних шукали понад 2,5 року. Нацполіція затримала та оголосила підозру фігурантам вбивства журналіста Шеремета. Правоохоронці підозрюють у вбивстві військового та волонтера Андрія Антоненка (відомого також як рок-музикант Riffmaster) та хірургиню дитячої лікарні Юлію Кузьменко. Третя підозрювана у справі - військова Яна Дугарь.
  • Андрія Антоненка спочатку звинуватили в організації вбивства журналіста, пізніше організаторами назвали "невстановлених осіб".
  • 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. Антоненка тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.
  • Водночас громадські активісти, спільнота ветеранів АТО, волонтерів та, зокрема, Міністерство у справах ветеранів заявляють про непричетність усіх трьох до цього злочину. Зокрема, вони публікують низку доказів, які суперечать версії слідства

Ексклюзив ТСН: Андрій Антоненко розповів, як рік за ґратами змінив його життя

Ексклюзив ТСН: Андрій Антоненко розповів, як рік за ґратами змінив його життя

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2992
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація