Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Москва пояснила свою відмову видати Януковича Україні

Слідчі вбачають у справі політику.

Генеральна прокуратура Росії відмовила Україні у видачі екс-президента Віктора Януковича, оскільки вважає його кримінальне переслідування на батьківщині політично мотивованим.

Генеральна прокуратура підтвердила відмову видавати Україні колишнього президента Віктора Януковича, повідомляє РБК.

Запит на екстрадицію Януковича надійшов влади РФ ще 18 травня 2016 року. Тим не менш, клопотання було відхилено на підставі ст. 3 "Європейської конвенції про видачу 1957 року", сказано у відповіді російської Генпрокуратури.

У цій статті прописані підстави, які дозволяють відмовити державі у видачі громадянина, якщо присутні політичні мотиви.

Нагадаємо, Україна відправила клопотання на екстрадицію Януковича після оголошення екс-президента в міжнародний розшук.

Як повідомлялося на сайті Інтерполу, екс-президенту України інкримінується привласнення чужого майна, розтрата в особливо великих розмірах, вчинена організованою групою.

Тодішній Генеральний прокурор України Віталій Ярема пояснював, що оголошення в міжнародний розшук є підставою для видачі. Такий пункт міститься в угоді про екстрадицію між Росією і Україною.

Як відомо, Янукович втік до Росії в лютому 2014 року. Президент Росії Володимир Путін пізніше розповідав, що російська сторона навмисно допомогла йому перебратися спочатку до Криму, а потім і втекти на територію Росії.

Загалом в Україні відкрито більше 30 кримінальних справ проти втікача екс-президента, а також його колишніх соратників, в числі яких колишній прем'єр Микола Азаров.

Українська генпрокуратура розслідує кілька кримінальних справ, в семи з яких він значиться як підозрюваний. Зокрема мова йде про виробництво про причетність Януковича до трагічних подій на Майдані, діяльності злочинної організації, а також про низку економічних справ, зокрема щодо розтрати коштів "Укртелекому", заволодінні землями Сухолуччя і резиденції Межигір'я.

Залиште свій коментар

Вибір редакції