Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Харківщині помирає родина червонокнижних лебедів

Служба порятунку тварин намагається упіймати птахів.

На Харківщині восьмеро червонокнижних лебедів з'явились на озері у селищі Пісочин на початку вересня. І відтоді так і не вирушили у теплі краї. Двоє молодих лебедят уже загинули, решту до морозів намагаються впіймати люди, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Вони лякаються , щойно бачать людей. Нікого до себе не підпускають. Селяни з Пісочина уже понад місяць з тривогою спостерігають за пташиною родиною. Лебеді залишаються на озері, прирікаючи себе на вірну смерть, адже водойму вже сковує крига.

"Вони збивалися в купку, намагалися виходити на кригу. Старші лебеді виходять, а молодші ні. Ось ми спорудили пліт, положили їм корм", - каже мешканець села Назар Кравчук.

Кілька днів тому люди не дорахувалися двох лебедят. Одне пташеня зачепилося за електродроти під час зльоту і загинуло, друге - просто вмерзло у кригу, коли вдарили перші заморозки.

Відео Врятувати лебедів: на Харківщині помирає пташина родина

Зоологи кажуть, що лебеді не залишили озеро, бо пташенята з'явились на світ запізно, і не встигли навчитись впевнено літати до холодів. Батьки ж своїх дітей не покинули.

"Через якийсь шок батьки могли пізно своїх дітей народити. Дуже гідно поводяться лебеді по відношенню до своїх дітей, не кожні люди так поступають", - розповідає волонтер служби порятунку тварин Олександр Павленко.

Щоб врятувати лебедину родину розгорнули справжню спецоперацію. Аби піймати лебедів, довелось купити браконьєрські сітки, адже сам дикий птах до рук не піде.

Кілька годин зоозахисники на човнах кружляли озером, намагаючись загнати лебедів в сітки, втім усі спроби виявились марними. Рятувальну операцію планують продовжити у неділю, адже у найближчі дні синоптики прогнозують суттєве похолодання. Без допомоги людей лебеді його не переживуть.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська

Залиште свій коментар

Вибір редакції