На Вінниччині селянська родина влаштувала "концтабір" для худоби

На власників корів ополчилося все село.

На Вінничині селяни морять голодом понад сотню корів. Односельці роками намагаються вмовити господарів не знущатися з тварин, але ті не зважають ні на прохання, ні на штрафи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жалібне ревіння із двору селяни чують днями і ночами. Кажуть, господарі влаштували там справжній концтабір для худоби: в жахливих умовах тримають більше сотні корів. "Зі ста голів гній не вивозиться . Дивіться, зараз там на 4-5 цеглин вище гній", - нарікає Тарас Щербак.

ВідеоКонцтабір для тварин: на Вінниччині сім'я морить голодом понад сотню корів

На всю череду – лише одна копиця сіна. Деякі корови від виснаження не можуть підвестися, у всіх світяться ребра. "Худоба голодна, вони обгризли, скільки дістали. Вони обгризли всю кор", - звертає увагу Вікторія Чілідзе.

Час до часу голодні корови вириваються на волю та витоптують чужі городи та поля. "П'ять із половиною гектарів було пошкоджео, більше 30 процентів пшениці. Це два роки назад судився з нею, така сама була ситуація", - скаржиться селянин Валерій Чубенко. "Воно замерзає. Воно замість води сніг їсть. Бик був замерз, то дружина голови сільради сокирою вирубувала бика", - додає місцевий житель Сергій Кибенко.

Фотогалерея На Запоріжжі фермер тримав місцеве подружжя на ланцюгу у покинутому ангарі (4 фото)

Люди кажуть, що господарі корів не доять, не щеплюють і не маркують, тому цю череду не пускають на спільне пасовище. "Тут може виникнути вогнище, спалах якоїсь інфекції. Ми переживаємо за свою худобу. У нас корови пройшли всі перевірки", - каже селянка Валентина Вдовиченко.

Власники корів кажуть, що сусіди їх обмовляють. "Я згоду на зйомку не давала. У вас є санкція прокурора? Це вам не цирк і це вам не зоопарк. Можете усі розходитися", - заявила вона. Жінка твердить, що про худобу в родині дбають, хоч і самі живуть у скруті. А череду тримають, щоб купити нову хату. "Ми будемо кормити. Зараз поїхали по траву. Вони забороняють вигонити їх у поле. Ми приміщення на зиму підготуємо", - твердить власниця корів Оксана.

Такі обіцянки селяни чують роками та обурюються. З їх слів, навіть знайшовся фермер, який пропонував і комфортне житло для родини, і корівник для худоби. "Пропонував купити цю скотину, поїдете туди, будети там жити, будете працюававти, і будете отримувати зарплатню. Відмовилися, як ми бачимо", - каже голова Шиманівської сільради Юрій Римарчук.

У село не раз викликали поліцію і захисників тварин, та навіть просили ветеринарів примусово щепити корів, але ті відмовилися, бо худобу для цього треба спершу відгодувати. "Ми не маємо права робити, коли худоба нижче середньої або тоща. Тому що вона може дати реакцію, якщо вона худа", - пояснила завідувач Соболівської дільниці ветеринарної медицини Зоя Поліщук.

Цього разу поліція знову склала адмінпротокол, за наслідками якого власникам випишуть штраф. "Худоба забруднює територію, дороги, вони ходять по городах. Неправильно утримують худобу", - розповів дільничний поліцейський Роман Пустовіт.

Селяни сподіваються на єдине – у липні мають запрацювати зміни до закону про жорстоке поводження з тваринами. Відтак, мучителів худоби можуть ув'язнити або ж примусово вилучити в них живність.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар