ООН оприлюднила оновлені страшні дані жертв війни на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами представника ООН, останнім часом кількість жертв знизилась, проте обстріли й досі не припиняються.

Жертвами конфлікту на сході України стали 30 346 людей. З них понад 9 тисяч були вбиті, більше 21 тисячі поранені, в морзі досі лишається близько тисячі невпізнаних тіл.

Про це під час виступу на 31-й сесії Ради ООН з прав людини заявив помічник Генерального секретаря з прав людини Іван Шимонович, повідомляє Центр новин ООН.

У доповіді про ситуацію з прав людини на території України йдеться, що в останні місяці конфлікту кількість загиблих знизилась, проте й досі військові та мирне населення гинуть від постійних обстрілів на лініях розмежувань.

"Режим припинення вогню на сході країни, оголошений 1 вересня 2015 року та укріплений 23 грудня 2015 року "режимом повної тиші" знаходиться під загрозою зриву. Останнім часом не спостерігалося широкомасштабних невибіркових обстрілів житлових районів, однак по обидва боки лінії зіткнення розміщується військова техніка, що загрожує життю мирних громадян і порушує їхнє повсякденне життя", - повідомив Іван Шимонович.

Також помічник Генсека наголосив, що досі єдиною стратегією для досягнення миру на сході України є виконання Мінських угод.

За словами Генсека, на сьогоднішній день владою України було зареєстровано 1,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб, а в моргах України ще близько тисячі невпізнаних тіл. Найтяжче зараз мешканцям окупованих територій, вони досі перебувають під тиском бойовиків, страждають від тортур та від насильства.

Представник ООН закликав владу України та самопроголошену владу "ЛНР" та "ДНР" обмінюватися всією інформацією про зниклих та загиблих.

Також представник ООН додав, що й з інших територій України, таких як Харків, Одеса, Дніпропетровськ та Запоріжжя надходять повідомлення про зникнення людей та тортури.

Наприкінці доповіді, помічник Генсека додав, що вкрай стурбований тим, що досі в Україні не встановлено хто саме винен у смертях людей під час протестів на Майдані. За його словами, це підриває довіру до судової системи в Україні.

Нагадаємо, постійний представник США при ООН Саманта Пауер закликала країни, представлені в Організації Об'єднаних Націй, натиснути на Росію, щоб змусити її виконувати Мінські угоди. 

На її думку, Україна, зі свого боку, теж несе відповідальність. "І ми будемо продовжувати працювати з українським урядом в контексті виконання ним своєї частини Мінських домовленостей в повному обсязі", - зауважила посол.

Як повідомлялося раніше, на окупованому Донбасі воює велика кількість іноземних громадян: від найманців до професійних військових. Про це під час брифінгу в Києві заявила член робочої групи ООН з питання використання найманців, експерт у галузі прав людини Патрісія Аріас.

За інформацією ООН, значна кількість іноземців була завербована для участі в збройних формуваннях через соціальні мережі та інші інтернет-ресурси, де поширюється інформація про конфлікт в Україні та контакти для запису.

Залиште свій коментар

Вибір редакції