Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після років суперечок "Укртрансгаз" і "Укрнафта" затвердили мирову угоду

Документ стосується спірних обсягів газу, які видобувала і передавала "Укрнафта".

Стало відомо, мирова угода між "Укртрансгазом" і "Укрнафтою" минулого тижня була підписана та затверджена судом.

Про це 3 лютого повідомив у фейсбуці виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"Минулого тижня була підписана і затверджена судом мирова угода між "Укртрансгазом" та "Укрнафтою" щодо визнання за "Укрнафтою" зазначених вище обсягів газу у сховищах Укртрансгазу. Тепер "Укрнафта" передає цей газ "Нафтогазу" за укладеним договором купівлі-продажу цього газу", — написав він.

Мирова угода стосується спірних обсягів газу, які "Укрнафта" впродовж 2006−2012 років видобувала і передавала в газотранспортну систему.

"Цю систему контролював "Нафтогаз", і він з подачі уряду займав позицію, що "Укрнафта" мала продавати цей газ "Нафтогазу" за ціною, визначеною для потреб населення. Через це "Нафтогаз" не давав "Укрнафті" можливості розпоряджатися цим газом іншим способом. У свою чергу "Укрнафта" не бачила законних підстав, аби вона продавала газ "Нафтогазу" за такою ціною. Роками тривали судові суперечки щодо цього питання, зокрема останні 6 років, але так і не вдалося довести у суді, що "Укрнафта" була зобов’язана продавати газ "Нафтогазу" за такою ціною. У свою чергу "Укрнафта" успішно доводила у суді свою правоту. Так, ще у 2014 році Верховний суд України ухвалив остаточне рішення про те, що за Укрнафтою мають бути визнані спірні обсяги газу щодо найбільш раннього періоду (видобутого у 2006 році). Щодо більш пізніх періодів "Укрнафта" отримала проміжні перемоги, але рішення у найвищих судових інстанціях ще не було ухвалене", — пояснив Вітренко. Також він зазначив, що ще одна проблема "Укрнафти" — її податковий борг, який був сформований у 2014−2015 роках.

Він нагадав, що "Нафтогаз" і "Укрнафта" у лютому 2019 року почали процес врегулювання суперечок і вирішення проблеми з податковим боргом "Укрнафти". Тоді сторони погодили угоду, втім вона так і не була реалізована через рішення уряду.

"Сторони погодили угоду, за якою "Укрнафта" продає "Нафтогазу" обсяг газу, який за рішенням Верховного Суду України має бути визнаний за "Укрнафтою" у сховищах "Укртрансгазу" (оператор газосховищ, який входить у групу компаній "Нафтогаз"). Єдиним можливим варіантом визначення ціни за цією угодою була ринкова ціна на той момент, оскільки закон України „Про акціонерні товариства“ визначає такі угоди як операції з зацікавленістю (враховуючи, що "Нафтогаз" є мажоритарним акціонером) і вимагає застосування ринкових цін. Відповідність ринковій ціні за цією угодою була підтверджена міжнародною аудиторською компанією KPMG. Зауважу, що це було далеко не найгіршим варіантом для "Нафтогазу", оскільки якби "Укрнафта" наполягала на грошовій компенсації вартості газу, яким вона була позбавлена можливістю розпоряджатися у у період, визначений у рішенні Верховного суду України, то сума була б в 2,2 рази більшою", — розповів виконавчий директор "Нафтогазу".

За угодою, джерелом коштів для розрахунків з боку "Нафтогазу" буде компенсація, яку він має отримати з держбюджету відповідно до закону "Про ринок природного газу" за покладені на нього спеціальні обов’язки у порядку, встановленому Кабміном. Своєю чергою "Укрнафта" має використати ці кошти для погашення податкового боргу.

За словами Вітренка, лише нещодавно новий уряд "зняв ці обмеження з боку Кабміну".

Оскільки найбільш критичні питання у наших із Газпромом відносинах вирішено, розповім, як ми вирішуємо проблеми з...

Опубліковано Yuriy Vitrenko Понеділок, 3 лютого 2020 р.

Нагадаємо, уряд подав до Ради законопроєкт про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.  Раніше повідомлялося, що уряд передбачає збереження за державою щонайменше 50%+1 акції "Укртрансгазу", "Укргазвидобування" та "Укртранснафти" і 100% "Укргідроенерго", "Укренерго" та "Енергоатома".

Якщо в першому варіанті Мінекономіки допускало продаж до 50% в усіх об'єктах, то тепер їх кількість скорочено до 22, тоді як у 135 об'єктів пропонується закріпити в держвласності 100%. Весь перелік об'єктів, які не підлягають приватизації дивіться за посиланням. 

Цього року в Україні мають провести анонсовану вже кілька останніх років масштабну приватизацію. Які підприємства і чому хоче продати держава, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції