Поліція врятувала від суїциду ще двох підлітків, а в адміністраторів "груп смерті" провели обшуки

Дата публікації
Поліція врятувала від суїциду ще двох підлітків, а в адміністраторів "груп смерті" провели обшуки

ТСН.ua

Поліцейські встановили близько 200 профілів дітей у соціальних мережах, які входили до так званих "груп смерті".

Сьогодні, 2 березня, поліцейські знайшли двох підлітків, які підозрювалися у можливості вчинення суїциду.

Наразі з дітьми працюють фахівці, передає прес-служба Нацполіції. Водночас питання протидії цій проблемі розглянуть на нараді при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини 2 березня.

Окрім того, оперативники кіберполіції за керівництва прокуратури провели обшуки у кількох виявлених адміністраторів груп в Інтернеті "синій кит". Поліцейські встановили близько 200 профілів дітей у соціальних мережах, які входили до так званих "груп смерті".

Зазначається, що у результаті обшуків було виявлено важливу інформацію, яка допоможе в розслідуванні і в більш ефективній боротьбі з цією проблемою.

Таким чином, за останню добу поліція знайшла двох підлітків, які залишили домівки і були учасниками так званих "груп смерті".

У Харкові, зокрема, хлопчик пішов з дому, залишивши записку тривожного змісту. Згодом дитину знайшли правоохоронці і повернули батькам. Своєю чергою, у Тернополі правоохоронці знайшли дівчину, яка напередодні також залишила записку тривожного змісту і зникла з місця проживання.

Наразі з ними і їхніми батьками працюють поліцейські з підрозділів ювенальної превенції і фахівці-психологи.

"Поліція включилася у роботу над цією проблемою дуже активно. Ми  робимо усе від нас залежне, співпрацюючи з усіма зацікавленими органами влади. Однак найбільш дієвий спосіб профілактики – це увага батьків до своєї дитини", – підкреслив очільник Нацполіції Сергій Князєв.

Зауважимо, що кіберполіція щодня отримує близько 70 повідомлень щодо зникнення дітей, які можуть бути причетними до так званих "груп смерті" у соціальних мережах.

У поліції повідомляють про десятки зникнень підлітків-учасників "груп смерті"

У поліції повідомляють про десятки зникнень підлітків-учасників "груп смерті"

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії. 

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний невипадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег

Зокрема, через підвищений інтерес до так званих груп смерті у соціальних мережах оперативники кіберполіції дали поради, як вберегти своїх дітей від небезпечних ігор. Правоохоронці наголошують, що батькам слід більш пильно ставитися до інтересів та способу життя своїх дітей, а за наявності тривожних ознак радять пояснювати підлітку необхідні правила власної безпеки і поведінки, паралельно інформувавши правоохоронців. 

Смертельні ігри: в Україні з’явились небезпечні інтернет-спільноти самогубців

Смертельні ігри: в Україні з’явились небезпечні інтернет-спільноти самогубців

Наступна публікація