Порошенко присвоїв Філарету звання Герой України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ієрарха відзначено за вагомий внесок у створення ПЦУ.

Президент України Петро Порошенко присвоїв звання ”Герой України” колишньому патріарху УПЦ КП і архієрею Православної Церкви України Філарету.

Про це глава держави повідомив у своєму Facebook.

"Ще не придумано тої міри, якою можна виміряти внесок Патріарха Філарета в боротьбу за власну помісну церкву. Він був, є і залишається духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу. Ось чому ухвалив рішення присвоїти йому звання "Герой України", - написав Порошенко.

Ще не придумано тої міри, якою можна виміряти внесок Патріарха Філарета в боротьбу за власну помісну церкву. Він був,...

Опубликовано Петро Порошенко Вторник, 8 января 2019 г.

У повідомленні прес-служби президента зазначається, що звання Герой України Філарет удостоєний за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної Церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності Українського народу, піднесення авторитету православ'я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди.

Нагадаємо 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Наступного дня, 6 січня, його урочисто вручили предстоятелю ПЦУ. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Зміни у релігійному житті викликали різке невдоволення не тільки серед кліриків Московського патріархату в Україні, але й самої РПЦ. Зокрема, в листі до Варфоломія патріарх РПЦ Кирило написав, що Об'єднавчий собор став "зборами розкольників під прикриттям імені Святої Константинопольської церкви". Очільник РПЦ вимагає у Варфоломія відступитися від спілкування з "розкольниками" й відмовитися від "політичної авантюри їхньої легалізації". Йдеться, зокрема про почесного патріарха Філарета, який до того очолював УПЦ КП і якого Москва вважає "розкольником". Крім того, ситуацію навколо церковного життя обговорювали на Раді безпеки РФ. 

ВідеоПатріарх Філарет відступив од керування церквою

Патріарх Філарет приїхав на Собор уже не в білому клобуку, як і належить за саном, а в чорному як простий монах. Але переоцінити його значення для створення помісної церкви неможливо. Ні новий очільник, ні Вселенський патріарх, ні президент, ані парламент не змогли б навіть наблизитися до нинішньої, справді історичної події, якби не фігура Філарета. Він вірив у цю ідею тоді, коли ніхто в неї не вірив. Він будував церкву тоді, коли ніхто йому не допомагав.

Патріарх Філарет відступив од керування церквою

Залиште свій коментар

Вибір редакції