Посилено ліквідувати наслідки повені на Західній Україні будуть ще десять днів - Аваков

Посилено ліквідувати наслідки повені на Західній Україні будуть ще десять днів - Аваков

Фото: ДСНС

Велика вода, пік якої був три дні тому, вже почала сходити.

Гостра фаза ліквідації наслідків великої повені на Заході України триватиме щонайменше десять діб. У постраждалі регіони Міністерство внутрішніх справ перекинуло всі можливі сили – техніку та особовий склад Нацполіції, рятувальників ДСНС і Нацгвардію, а також авіацію МВС - чотири гелікоптери та два літаки.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна".

"Сьогодні, на щастя, такої страшної повені, як три дні тому, вже немає. Вода сходить. Проте цю повінь ми оцінюємо масштабніше, ніж 2008 року. У нас залишилася інша велика проблема - за ці три дні катаклізмів затопило близько п'яти тисяч колодязів питної води. І сьогодні я передивлявся, як працюють наші гелікоптери, ДСНС та Національної гвардії. Вони в основному везуть у відрізані райони питну воду та продукти харчування. У нас немає реально нормальної питтєвої води. Її тяжко доставити, тому що більшість доріг перекриті або пошкоджені", - сказав Аваков.

За словами міністра, через повінь загинули троє людей. Ще дві-три людини зникли безвісті.

"У 2008 році було 38 людей. Чому так трапилося? Чому ми маємо не такі тяжкі наслідки з точки зору загиблих людей? Вчасно надіслали сигнал, що не потрібно вибиратися. Коли потрібно, ми забирали їх гелікоптерами. Вчора, наприклад, двох породіль вивезли і постійно туди везуть воду, забирають хворих… Поганий момент був із підтопленням лікарні у Галичі, де довелося евакуйовувати лікарню, в якій лікувалися хворі на коронавірус. Хворих довелося евакуювати за спеціальною процедурою в Івано-Франківську лікарню", - розповів Аваков.

Тим часом Центр громадського здоров’я України МОЗ України попередив, що повені у західних областях можуть призвести до спалахів вірусного гепатиту А, черевного тифу, дизентерії, ентеровірусної інфекції та інших інфекційних хвороб. Жителям постраждалих регіонів, зокрема, рекомендують кип'ятити воду та дотримуватися правил особистої гігієни. Більше порад - за цим посиланням.

На Прикарпатті вода поступово спадає

На Прикарпатті вода поступово спадає

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація