Президент прокоментував низькі темпи вакцинації українців від коронавірусу

Президент прокоментував низькі темпи вакцинації українців від коронавірусу

Фото із соцмереж

Станом на 20 травня провакциновано вже понад 1 млн осіб.

Президент Володимир Зеленський прокоментував низькі темпи вакцинації українців від коронавірусу.

Про це він заявив 20 травня на пресконференції за підсумками двох років роботи на посаді глави держави.

"Вважаю, це дуже несправедлива ситуація у світі. На жаль, у нас немає такого гучного голосу серед країн Європейського Союзу. Незважаючи на те, що ми не в пріоритеті у ЄС та НАТО, якщо порівнювати країни, які вже в Союзі чи в Альянсі, ми зробили більше щеплень, ніж деякі європейські країни. Питання не про відсоток, питання просто як ти домовився", - зазначив Зеленський.

Президент додав, що попри це в Україні вже зробили 1 млн щеплень завдяки прямим контактам з Індією, з Pfizer, які були досягнуті поза тих чи інших європейських програм.

"У нас на сьогодні контрактів десь на 45-47 млн безкоштовних вакцин. Що відповідає, в принципі, кількості нашого населення, якщо не брати дітей. Це максимальна кількість, яку можна було знайти. Згідно програм, згідно COVAX, згідно окремій програмі прямих контрактів - наприклад, того ж Pfizer на 20 млн вакцин", - додав глава держави.

Зеленський пояснив, чому в Україні такі низькі темпи вакцинації

Зеленський пояснив, чому в Україні такі низькі темпи вакцинації

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу препаратом індійського виробництва CoviShield за ліцензією компанії AstraZeneca, який 23 лютого прибув до Києва. 

25 березня до України прибула китайська вакцина проти COVID-19 CoronaVac виробництва компанії Sinovac. Щеплювати цим препаратом українців почали 13 квітня. Перший транш мав би бути 700 тисяч. Але Sinovac, як пояснюють постачальники, фізично не встигає. Тому Україна отримала лише 215 тисяч. 

16 квітня до України прибула перша партія вакцини Pfizer-BioNTech - 117 тисяч доз. Ще 947 тисяч доз Україна має отримати до кінця червня. Вакцинація цим препаратом стартувала 18 квітня з Київської області. 23 квітня прибула нова партія вакцини від коронавірусу AstraZeneca, яку виготовили у Південній Кореї. Цей препарат Україна отримала безкоштовно у рамках механізму COVAX. Партія препарату - це 367 тисяч доз.

9 травня до України прибула нова партія вакцини від коронавірусу CoronaVac. Вакцину розробили спільно одна з найбільших фармацевтичних компаній Китаю Sinovac, біомедичний дослідницький інститут Бутантан у Бразилії та індонезійська компанія Biofarma.

11 травня очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що поставки в Україну вакцини проти коронавірусу виробництва компанії Pfizer цього року буде збільшено вдвічі. Таким чином, у 2021 році замість 10 мільйонів ми отримаємо 20 мільйонів доз цього препарату.

Новини України: у Мінцифрі обіцяють, що громадяни отримуватимуть сертифікати вакцинації від 1 липня

Новини України: у Мінцифрі обіцяють, що громадяни отримуватимуть сертифікати вакцинації від 1 липня
Наступна публікація