Продукти, від яких потрібно відмовитися перед сном

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
34к
Продукти, від яких потрібно відмовитися перед сном

pixabay.com

Не варто їсти перед сном гостру та жирну їжу, а також приймати алкоголь.

У ритмі сучасного життя досить важко дотримуватися всіх правил здорового харчування. Власне питання їсти чи не їсти перед сном досі не має однозначної відповіді поміж лікарів та науковців. Але деякі експерти твердять, що невеликий перекус з правильно обраних продуктів буде тільки сприяти кращому сну, не нашкодить здоров'ю, та не призведе до збільшення ваги.

Про те, від яких продуктів потрібно відмовитися перед сном, якщо ви хочете спати міцно і солодко - у матеріалі ТСН.ua.

АЛКОГОЛЬ

Вживання спиртовмісного напою заважає організму переходити в глибоку фазу здорового сну і знижує його якість. Погане самопочуття, втома, слабкість, що виникла після такого сну, залишаться на весь наступний день.

pixabay.com

ГОСТРА ЇЖА

Гострі продукти викликають різноманітні розлади, зокрема печію та підвищений тиск. Також гострота продуктів підвищує температуру тіла.

pixabay.com

СИРІ ОВОЧІ

Вживання сирих овочів перед сном може викликати розлад шлунку, підвищене газоутворення і здуття живота. Метеоризм і кишкову кольку можуть спровокувати помідори, селера, капуста. 

pixabay.com

КОВБАСА ТА КОПЧЕНЕ М'ЯСО

Містять тирамін і амінокислоти, які стимулюють фізичну й розумову активність.

ЗЛАКОВІ КАШІ

Поживний продукт, який підсилює енергію і бадьорість. Особливо шкідлива каша на ніч, якщо додати в неї солодкий сироп або цукор. Адже надлишок глюкози може призвести і до інших порушень організму.

ЖИРНЕ М'ЯСО ТА САЛО

Ці продукти перетравлюються дуже важко. А тривале їхнє засвоювання заважає спокійному сну, адже організм буде вночі працювати, а не відпочивати.  

pixabay.com

МОРОЗИВО

Містить багато жирів, які погано засвоюється. Також в морозиві містяться цукор та різноманітні харчові добавки, які  стимулюють утворення таких гормонів, як адреналін і норадреналін, що призводить до агресивності й дратівливості. 

СМАЖЕНІ СТРАВИ

Травній системі, щоб впоратись з надлишком жиру, що міститься в смажених продуктах, доведеться функціонувати навіть вночі. 

СУХОФРУКТИ

Клітковина, яка міститься в сухофруктах, змусить організм працювати посилено. Крім того, в сушеному продукті дуже багато цукру, що робить енергетичну цінність сухофруктів досить значною, що вночі точно не потрібно.

pixabay.com

ШОКОЛАД

 У складі чорного шоколаду міститься кофеїн, який впливає на збільшення частоти пульсу і підвищення тиску. 

Читайте також:

Чи легко повністю перейти на здорове харчування — Секретні матеріали

Чи легко повністю перейти на здорове харчування — Секретні матеріали