Професор університету в Одесі спричинив скандал дописом про смерть відомого коміка
В університеті розпочали службове розслідування через публічні висловлювання викладача історії.
Одеський національний університет ім. Мечникова / © Facebook/Одеський національний медичний університет - ОНМедУ
Професор Олександр Музичко, який працює викладачем історії в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова, спричинив скандал дописом у соцмережі про смерть актора «Маски-шоу» Володимира Комарова. З цього приводу у виші розпочали службове розслідування.
Про це йдеться в офіційному повідомленні адміністрації університету.
У соцмережі доктор історичних наук Олександр Музичко назвав померлого «українофобчик, паяц, кривляка, лицедій».
Окрім того, він зробив неоднозначні оцінки самого міста Одеси.
«Трагікомічне місто. Цінності та герої — просто відпад», — написав професор.
Після того, як висловлювання викладача викликали значний резонанс, в університеті було створено спеціальну комісію, яка має надати етичну та правову оцінку публікаціям історика.
«У зв’язку з численними зверненнями та суспільним резонансом щодо систематичних публічних висловлювань викладача Олександра Музичка у соціальних мережах та медіапросторі, адміністрацією закладу ініційовано службове розслідування для перевірки фактів, викладених у зверненнях», — йдеться у повідомленні адміністрації вишу.
В університеті також наголосили, що відповідно до чинного законодавства наукові та науково-педагогічні працівники зобов’язані дотримуватися норм професійної етики та моралі, що є однією з ключових умов їхньої діяльності.
Тим часом депутат Одеської обласної ради Февзі Мамутов ініціював звернення до ректора університету з вимогою звільнити Олександра Музичка з посади професора кафедри археології, етнології та всесвітньої історії.
«Звернення особисто передав керівництву університету. Обговорили ситуацію, суспільний резонанс і вплив на освітнє середовище. Керівництво відреагувало адекватно та конструктивно. Не побачив, щоб когось прикривали», — наголосив він у своєму повідомленні на Facebook.
Олександр Музичко утримується від будь-яких коментарів. Ба більше, він закрив свою сторінку на Facebook, де раніше активно висловлювався з різного приводу.
Нагадаємо, у середу, 1 квітня, в Одесі віддали останню шану актору Володимиру Комарову — зірку «Маски-шоу» провели в останню путь у Пантелеймонівському соборі.