Протягом пів місяця Україна може отримати від МВФ два мільярди доларів

Дата публікації
Перегляди
8969
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Протягом пів місяця Україна може отримати від МВФ два мільярди доларів

Фото: Getty Images

Перший "швидкий" транш нададуть після ухвалення двох законів.

У випадку прийняття двох законопроєктів Україна протягом пів місяця зможе отримати від Міжнародного валютного фонду до двох мільярдів доларів. 

Перший "швидкий" транш нададуть після ухвалення законів про ринок землі та про банки, йдеться на сайті президента України Володимира Зеленського.

"Я налаштований, щоб Верховна Рада зібралася в понеділок, і всі ці питання пройшли. Для нас дуже важливо - ніхто не хоче дефолту в країні. Я впевнений, що мене почують наші депутати, й цього не станеться. Буде підтримка міжнародних інституцій, МВФ", - заявив президент. За його словами, кошти одразу надійдуть до державного бюджету.

"Що стосується Міжнародного валютного фонду, зараз ми мінімум можемо отримати збільшення програми до восьми мільярдів доларів. Разом зі Світовим банком, з ЄБРР можемо одержати щонайменше 10 мільярдів доларів США", - додав Зеленський.

Про те, що передбачає закон про ринок землі, читайте у матеріалі TCH.ua.

Також, як повідомлялося, у Раді планують розглянути питання про те, чи повернуть колишнім власникам націоналізовані банки. Документ є однією із вимог Міжнародного валютного фонду для надання чергового траншу Україні.

Рада може розглянути питання - чи повернуть колишнім власникам націоналізовані банки

Рада може розглянути питання - чи повернуть колишнім власникам націоналізовані банки

Раніше у Нацбанку спрогнозували, як коронавірус вплине на українську економіку. Регулятор вважає, що катастрофічних сценаріїв не очікується. Економіка України готова до кризи, і її падіння буде на рівні з іншими країнами.

А оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття. 

Також через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
8969
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація