Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російська церква і надалі залишатиметься в Україні – Епіфаній

Російська церква і надалі залишатиметься в Україні – Епіфаній

Водночас предстоятель зазначив, що двері ПЦУ відкриті для кожного.

У Православній церкві України розуміють, що Російська православна церква залишиться й надалі вестиме свою діяльність в Україні.

Про це в інтерв’ю Deutsche Welle розповів предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

"Ми розуміємо, що в Україні буде і далі існувати Російська православна церква і буде багато охочих залишатися там, але ми проти цього нічого не маємо. Всі повинні вибирати свій релігійний центр добровільно. Архієрей з єпархією або священик з громадою повинні визначитися: якщо вони на загальних зборах вирішують, що хочуть добровільно приєднатися до новоствореної ПЦУ, відповідно, звертаються до нас, і ми приймаємо їх уже до нашої структури єдиної ПЦУ", - заявив він.

Водночас, Епіфаній запросив всіх охочих, які наразі належать до російської церкви, долучатись до незалежної Православної церкви України.

"Моя позиція чітка, вона була висловлена одразу після Об'єднавчого собору: двері нашої церкви відкриті для всіх православних України. Ми запрошуємо всіх представників, які зараз перебувають в лоні Російської православної церкви, приєднатися до незалежної ПЦУ. Якщо говорити про певну стратегію, то вона повинна будуватися на євангельських принципах любові, мирі, злагоді, братській взаємоповазі", - підкреслив предстоятель ПЦУ.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Україні відбулася історична подія - на Об'єднавчому соборі представники православних церков країни ухвалили рішення про створення єдиної Помісної церкви й обрали її предстоятеля - митрополита Київського Епіфанія, який до того був митрополитом Переяславським і Білоцерківським УПЦ Київського патріархату. Він вирушить 6 січня до Константинополя для офіційного отримання Томосу про автокефалію.

Дивіться, які парафії вже перейшли до Православної церкви України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції