Шанс на "друге життя": у Черкасах від донора пересадили серце, нирки та печінку

Шанс на "друге життя": у Черкасах від донора пересадили серце, нирки та печінку

ілюстрація

Серце пересадили 59-річному пацієнту із Чорнобаївського району.

У Черкасах вперше провели пересадку серця, нирок і печінки від посмертного донора декільком пацієнтам. Донором став чоловік, якому діагностували смерть мозку після важкої черепно-мозкової травми. Рідні померлого дали дозвіл на трансплантацію органів, аби врятувати життя іншим людям.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Так, серце пересадили 59-річному пацієнтові черкаські хірурги спільно з колегами з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова. Операцію провели у Черкаському обласному кардіологічному центрі.

За інформацією місцевого видання "Про все", пацієнт родом із Чорнобаївського району. Перед початком операції було проведено тест на сумісність донора та реципієнта. За словами головного лікаря Черкаського обласного кардіоцентру Світлани Журби, трансплантація серця – єдине, що могло врятувати життя пацієнта. Він мав виражену серцеву недостатність – рідний орган працював лише на 20 %.

А ще дві нирки пересадили в обласному онкологічному диспансері. Печінку донора отримав 58-річний чоловік, який перебував у Національному інституті хірургії та трансплантології. Хворий вже декілька років був у листі очікування.

Стан пацієнтів нині стабільний. Попереду на них чекає тривалий шлях реабілітації.

Зазначається, що підбір пар "донор-реципієнт" здійснили через Єдину державну інформаційну систему трансплантації (ЄДІСТ). Операцію провели за кошти держбюджету в межах пілотного проєкту з трансплантації.

У МОЗ висловили скорботу родичам донора та свою шану і подяку за їхнє вкрай важливе рішення, яким вони врятували життя людей.

Нагадаємо, у Львові лікарі врятували 6-місячного хлопчика із вродженою вадою серця, не роблячи складних операцій. Медики зробили це ендоваскулярно - без жодного розрізу. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація