Столичні медики більше місяця боряться за життя породіллі

У жінки двосторонне запалення легенів

Понад місяць лікарі одного зі столичних пологових борються за життя киянки Вероніки Малашок. У жінки жахливі ускладнення від грипу.

У пологовий вона потрапила з ускладненнями - двостороннім запаленням легенів. Дитину вдалося врятувати - жінці зробили кесарів розтин, немовля народилось семимісячним. Його мамі стало вкрай погано. Дихати самостійно не змогла й вже 35 днів життя у ній підтримують надсучасні апарати, які лікарі пологового спеціально для цієї пацієнтки позичили у своїх колег з інституту серця.

Новонароджену Настю і її маму розділяють кілька лікарняних поверхів. Про дівчинку нині дбають медики відділення новонароджених.

Лікар від складної пацієнтки не відходить ні на мить. Час від часу провідати і підтримати доньку сюди пускають її маму. Вона розказує доньці останні новини і просить одужувати.

Проблем з вагітністю у доньки, каже, не було доки не застудилась. Викликали лікаря, порадив госпіталізацію, але поїздку в лікарню Вероніка відклала.

Здоров'я Вероніки погіршувалось щогодини і аби не втратити час на порятунок і мами, і дитини лікарі зробили кесарів розтин. Новонароджена була кволою, але значних проблем не має. У породіллі ж після грипу уражені усі органи. Легені не працюють. Вона підключена до апарату штучного дихання, але і його не достатньо. Щоб врятувати пацієнтку, лікарі позичили у своїх колег з інституту серця спеціальний апарат, що насичує кров киснем. Порятунок такої пацієнтки надскладний і надкоштовний.

"Вже вичерпані майже всі наші резерви на сьогоднішній день. Вдень близько від 12 до 18 тисяч гривень . Тільки ця процедура – магістраль коштує близько 3 тисяч євро, а їх треба міняти. Навіть закордоном такі методи лікування майже непроводяться через їх дорожнечу", - каже зав відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини Руслан Ткаченко.

Лише через це відділення реанімації з початку зими пройшли п'ять вагітних з ускладненнями від грипу. Вижили усі. Головний акушер-гінеколог країни В'ячеслав Камінський радить вагітним щойно з'явились ознаки недуги одразу звернутись до акушер-гінеколога і лише потім до терапета. Вірус грипу може викликати вади розвитку в майбутньої дитини.

З попередньої епідемії грипу, коли тут приймали багато вагітних з ускладненнями від грипу, помітили, що на 44 день легені уражені запаленням поступово починають відновлюватись. Вірять і чекають, що і у Вероніки легені запрацюють.

Реквізити для допомоги:

ПриватБанк

№ картки 5168 7556 2497 0378

Ропотенко Надія Степанівна

ВідеоЛікарі столичного пологового будинку борються за життя киянки з ускладненнями після грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: