Страшна знахідка в Яготині виявилася "могильником" місцевої лікарні

Дата публікації
Страшна знахідка в Яготині виявилася "могильником" місцевої лікарні

ТСН

Медики кажуть, що ямою не повинні були користуватися вже чотири роки.

Знайдене біля міського цвинтаря в Яготині масове поховання людських фрагментів є викопаним іще в радянські часи медичним сховком. Подробиці виявлення частин тіл правоохоронці обіцяли розповісти в понеділок, однак цього так і не зробили, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я колись працював у лікарні – в 1993 році. Так я сюди привозив також такі рештки", - розповів один зі свідків виявлення сховку Сергій Кулакевич. У місцевій лікарні підтвердили, що яма їм відома – її збудували ще в 1980-ті роки. Однак нею вже давно не користуються. "Ця яма Беккарі, вона дійсно виконувала свою функцію для утилізації біологічних рештків", - пояснив головний лікар Іван Шулла.

Пакунки із фрагментами людських тіл виявили на Київщині

Пакунки із фрагментами людських тіл виявили на Київщині

Такий сховок біотермічний, будується в місці, де низькі ґрунтові води та на відстані не менше одного кілометра від населених пунктів та водойм. Головний лікар каже, що у 2012 р. отримали наказ з департаменту охорони здоров'я про те, що біологічні рештки необхідно спалювати. "Відвозимо рештки біологічні для кремації у київській крематорій. У більшості випадків рештки до 50 кг – вартість цих послуг була десь 700-800 гривень", - розповів він.

Чому яму й надалі використовували – тепер будуть перевіряти. Вже розпочато службове розслідування. Однак юристи твердять, що ніяких правових наслідків воно не матиме. "Чисті, незаражені відходи можуть бути утилізовані шляхом погребінь. Що стосується тих, що можуть бути заражені, вони дезінфікуються, потім спалюються в крематорії", - пояснила керівник юридичної служби "Ради захисту прав і безпеки пацієнтів" Ольга Скорина.

Відомо, що на цей момент відкрито кримінальне провадження за статтею "умисне вбивство". Поліція обіцяла прокоментувати знахідку, але й досі мовчить.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Наступна публікація