Тігіпко поведе Україну у Митний союз, якщо ЄС відмовить в асоціації

Тігіпко поведе Україну у Митний союз, якщо ЄС відмовить в асоціації

Сергій Тігіпко. Ілюстрація / Фото: President.gov.ua

Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко називає високовірогідною переорієнтацію України на вступ до Митного союзу у разі відмови Європейського Союзу прийняти Україну.

Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко не виключає, що Україна вступить до Митного союзу у разі відмови Європейського Союзу підписати угоду про асоціацію.

Коментуючи вірогідність того, що Україна переорієнтується з європейського курсу на членство у Митному союзі, віце-прем'єр зауважив, що "якщо від Європейського Союзу пролунають абсолютно чіткі сигнали "ні", то вірогідність переорієнтації на Митний союз достатньо велика. Люди, які сьогодні хочуть бачити Україну в Митному союзі, можуть отримати дуже серйозний аргумент на корить тези про те, що треба рухатися в цей союз".

За його словами, аби наблизитися до Євросоюзу, потрібно перш за все адаптувати вітчизняне законодавство до європейських норм та домовитися про створення зони вільної торгівлі.

"На мій погляд, треба зробити всю роботу з адаптації до європейського законодавства, а тоді починати говорити про підписання угоди по ЗВТ з ЄС. Якщо будуть проблеми з демократією, то будемо говорити і про це. Але для мене найголовніше сьогодні, що Україна ще й досі не адаптувала своє законодавство до норм європейського. І тільки після завершення цього кроку можна говорити про наступний", – заявив Тігіпко.

Він відмовився спрогнозувати, чи стане вирок Тимошенко перепоною на шляху підписання угоди про асоційоване членство і створення зони вільної торгівлі з ЄС.

"Не знаю. Це покажуть подальші переговори. Ми поки що говоримо про перспективу, якої немає", – повідомив Тігіпко.

Нагадаємо, проведення зустрічі Януковича і президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу 20 жовтня опинилося під сумнівом в зв'язку з засудженням Юлії Тимошенко до 7 років тюрми.

Раніше дипломатичні джерела в ЄС повідомили про те, що лідери ЄС розглядають можливість скасувати запрошення Януковичу відвідати Брюссель 20 жовтня.

Частина депутатів Європарламенту висловилася за скасування візиту Януковича, частина - за необхідність зустрічі з українським президентом для роз'яснювальної роботи на тему демократії. Візит президента Віктора Януковича до Брюсселя попередньо запланований на 20 жовтня.

Пізніше поінформовані джерела в дипломатичних колах ЄС повідомили, що лідери ЄС планують зустрітися з президентом України Віктором Януковичем 20 жовтня у Брюсселі, проте змінять теми для обговорення.

Читайте також:

Західні сусіди через Тимошенко висунули Януковичу євроінтеграційний ультиматум

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена, Росія не розуміє

Опозиція: засудженням Тимошенко влада виконує план зриву вступу до ЄС

Тягнибок: декриміналізувати "статтю Тимошенко" небезпечно

Повʼязані теми:

Наступна публікація