У Харкові повалено пам’ятник радянському діячу

Дата публікації
Перегляди
1126
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Харкові повалено пам’ятник радянському діячу

На місці працювали слідчі.

У Харкові повалено пам’ятник російському письменнику Максиму Горькому.

Як повідомили в обласному управлінні Нацполіції, повідомлення про подію надійшло до Новобаварського відділу поліції. На місці зараз працюють слідчі.

Інформація внесена до Єдиного обліку Новобаварського відділу поліції.

Нагадаємо, Міністерство культури, молоді та спорту не вноситиме правок у закон про декомунізацію в Україні. Глава відомства Володимир Бородянський заявив, що радянська влада призвела до мільйонів смертей на території України. "Але найстрашніше, що він призвів до втрат інтелектуальних, ментальних і жахливих фізичних, людських втрат. Якщо ми знімаємо пам'ятники, це не міняє свідомість. На мій погляд, це найлегший шлях, який ми обрали - закрити зірку, зняти Леніна. А от свідомість і проблеми, які виникають, ті всі суперечки - це ж через свідомість", - підкреслив міністр Бородянський. 

Міська рада Харкова розглянула 19 червня питання про повернення проспекту Петра Григоренка імені Жукова. "За" висловилися 59 депутатів – переважно з фракції "Опозиційний блок – Довіряй справам", однак сам Кернес не голосував. Проти були 12 представників "Самопомочі", один депутат від "Солідарності" і один позафракційний – загалом 14 осіб. У поліції вже порушили кримінальне провадження щодо правомірності перейменування проспекту. 

Після цього Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення Харківської міської ради щодо повернення проспекту Петра Григоренка імені "кривавого маршала" СРСР Георгія Жукова. Натомість Кернес вирішив оскаржити рішення окружного адмінсуду.

8 листопада Другий апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду, яким перейменування проспекту Петра Григоренка на честь Георгія Жукова визнано незаконним.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1126
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація