У Києві кращих лікарів України нагородили "медичним Оскаром"

Орден святого Пантелеймона вручали в день його пам'яті.

У столиці відбулося нагородження медиків орденом святого Пантелеймона. Це найголовніша громадська відзнака, створена за підтримки глав усіх християнських церков в Україні, охорони здоров'я та Національної академії медичних наук, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Урочистості відбувалися в приміщенні філармонії. Орден вручають за особливі медичні заслуги, а переможців визначають в 5 номінаціях. Кожен отримує до відзнаки ще й фінансове захочення – 100 тисяч гривень. До визначення лауреатів залучили поважних членів ради ордену – серед них президент Леонід Кравчук, патріарх УПЦ-КП Філарет, актриса Ада Роговцева та інші.

ВідеоВ Україні провели церемонію нагородження переможців медичного "Оскара"

Кращим лікарем цьогоріч став відомий в Одесі та за її межами військовий хірург Михайло Каштальян, який зробив кілька тисяч складних операцій. Останнім часом його пацієнти – це воїни АТО, котрих він рятує і ставить на ноги після поранень. "Я дуже радий цьому ордену. Цей орден – громадський. Це підвищує його цінність", - сказав хірург.

Свою нагороду отримала також Мирослава Савчак, проста фельдшер зі Львова, яка пройшла Майдан і рятувала бійців у зоні АТО. "Робота медика – вона не залежить від нагороди. Ти повинен її виконувати. Я не думаю, що це дуже щось змінить в особистому відношенні до медицини", - зізналався вона.

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Залиште свій коментар