У психлікарні Полтави примусово утримували хворого

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правоохоронці відкрили кримінальну справу.

У Полтавській обласній психіатричній лікарні №2 одного із хворих утримували без його згоди.

Про це 8 січня повідомляє пресслужба прокуратури Полтавської області.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження через порушення матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення та "іншого законодавства України".

"Так, одного із хворих утримували без добровільної згоди. Питання про його госпіталізацію у примусовому порядку не розглядалося", - повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Крім того, в лікарні порушується право осіб на приватність: у хворих відсутні приліжкові тумбочки та шафи, а речі пацієнтів зберігаються в окремому приміщенні, доступ до яких надається їм лише у супроводі медичного працівника.

За результатами перевірки закладу зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі), а також внесено вказівку директору Департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації, яка перебуває на розгляді.

Нагадаємо, у Сумах суд визнав незаконним звільнення очільниці обласної психлікарні, яку звинувачують в катуваннях пацієнтів та зобов'язав виплатити їй півмільйона гривень за вимушений прогул.

Відео Суд зобов’язав виплатити компенсацію звільненій очільниці Сумської психлікарні

Лілію Неофітну звільнили майже три роки тому, коли через смерть пацієнтів психлікарня опинилася в центрі скандалу, а проти самої головлікарки відкрили кримінальну справу. Її звинувачують у катуванні пацієнтів холодом. Наприкінці 2016 року п’ятеро хворих померли від ускладнень пневмонії, викликаних переохолодженням. Тоді температура у палатах не підіймалася вище 9 градусів.  

Суд зобов’язав виплатити компенсацію звільненій очільниці Сумської психлікарні

Залиште свій коментар

Вибір редакції