Українці помирають на 13 років раніше, ніж європейці

В той же час скорочення населення відбувається не тільки в Україні.

Українці в середньому помирають на 12-13 років раніше, ніж представники інших європейських країн. Про це в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

Вона відзначила в той же час, що скорочення населення відбувається не тільки в Україні.

"У всіх без винятку європейських країнах народжуваність не забезпечує навіть простого відтворення населення", - сказала Лібанова.

Вона привела наступні чинники скорочення населення Європи.

"Впливає те, що діти, по-перше, перестали бути економічно необхідні, так як господарська діяльність сім'ї не залежить від чисельності дітей. По-друге, діти перестали бути страховкою на старість, тому що є ціла система забезпечення людини на схилі літ. По-третє, вартість виховання, освіти, догляду за дітьми зростає постійно з різних причин. Зростає вартість послуг. Четверта причина - високий рівень освіти жінок, взагалі їх емансипація. П'яте - смертність немовлят дуже низька, і дитина, народившись, швидше за все, буде жити досить довго. Раніше народжували багато дітей, тому що багато помирало в дуже ранньому віці. Зараз такий "страховки" вже немає", - підкреслила директор Інституту демографії.

Лібанова вважає, що надалі кількість мігрантів в Україну буде збільшуватися.

"Безумовно, сюди будуть приїжджати люди з різних країн світу. Більшою мірою приїжджати звідти, де рівень життя нижчий за український і заробітна плата нижча за українську, умови життя гірше, де менш безпечно і так далі", - сказала вона.

Разом з тим  Лібанова пропонує ставитися до цього спокійно і "готуватися, готувати населення, адаптувати політику, розробляти відповідні заходи щоб цих людей адаптували", щоб вони не перетворювалися на криміногенний фактор.

Нагадаємо, нещодавно вчені зробили розрахунки, згідно з якими українцям лишилося трохи більше 1000 років, Росії - 800, а Нова Зеландія та Ізраїль не вимруть взагалі.

Читайте також:

Через нестачу робочих рук Україна повинна буде залучати гастарбайтерів

В Україні щотижня зникає одне село

Дослідження: чоловіки в Україні стають рідкістю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: