Українців може поменшати на 200 тисяч за цей рік

Демографічні процеси у державі поки що залишають небагато підстав для оптимізму.

За півроку населення України скоротилося на 100 тисяч людей. До кінця 2017 року ця цифра може подвоїтися, а демографи констатують зрослу смертність в Україні, тоді як народжуваність з 2012 року впала майже на 120 тисяч на рік, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Багатодітні родини, як-от Хачатрянів, де є п'ятеро діток від 3,5 до 16 років, в Україні дедалі рідшають. Дослідження довели, що нині більшість подружжів не готові народжувати багато – щонайбільше двох дітей. Але наразі навіть до цього показника українці не дотягують – дві дитини має лише кожна друга родина, а маленьких українців за перші півроку 2017 з'явилось на 12 тисяч менше, ніж торік. Демографи говорять про сукупність причин, серед яких війна, фінансовий стан і невпевненість у майбутньому.

ВідеоУ 2017 році населення України скоротилося на 100 тисяч

Тетяна Полякова поки що має одну дитину і каже, саме на неї найбільше витрачає родина, а грошей, що дає держава за народження, вистачає хіба на основне. "Десь у чотири рази більше батьки витрачають на дитину, ніж отримують від держави", - каже вона. Нині виплати на народження дитини становлять 41 тисячу 280 гривень – цю суму визначили ще 2014 року. Влітку у Мінсоцполітики не виключали, що її можуть осучаснити, наприклад, з урахуванням інфляції. Однак навіть попри спад народжуваності норму так і не переглянули.

За справу взялися депутати – на сайті президента зареєстрували тематичну петицію. Кажуть, у Раді є законопроект 6063-д, який передбачає збільшення виплат на дитину і прив'язку до прожиткового мінімуму. Є в документі і повернення безкоштовного харчування у школах та проїзду у громадському транспорті, але на голосування законопроект не ставлять. "Ми будемо вимагати від президента, аби він вніс у Верховну Раду документ про збільшення виплат на дітей, як невідкладний", - твердить нардеп Пилипенко.

Фотогалерея У Києві в парку зібралися молоді мами, аби погодувати своїх немовлят грудьми (6 фото)

Аби глава держави розглянув петицію, вона має набрати 25 тисяч підписів. Демографи кажуть, що збільшення виплат і справді може допомогти з народжуваністю, однак є речі, які держава може зробити і без грошей - дитячі садки, відпустки, гнучкі графіки і можливість часткової зайнятості, перекваліфікації тощо. А ще навчитися з повагою ставитися до батьків, каже багатодітна мама Олена. Вона впевнена, що нових українців народжувалося б більше, якби люди не змушені були вибивати обіцяні пільги чи виплати в часто принизливому спілкуванні з чиновниками. Не зайвою була б допомога із квадратними метрами. "Щоб родина змогла придбати це житло, а якщо не придбати то взяти в оренду від держави, щоб це було законно", - вважає вона. І додає, що хоч це може здатися дорогим задоволенням, але економити на своєму ж майбутньому, тобто дітях, держава просто не має права.

Як повідомлялося, нещодавно міський голова Чернігова Владислав Атрошенко закликав українців мати не менш, як трьох дітей на одну родину. У відповідь інтернет вибухнув дотепними коментарями та фотожабами. Мешканці Чернігова з ініціативи свого мера переважно сміються. "Не з нашим фінансовим становищем в Україні і Чернігові також, не з нашими заробітними платами", - каже жителька міста Емма.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар