Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українських учених відправлять в Антарктиду за 31,5 млн гривень

Питання про забезпечення експедиції нарешті вирішене.

У другий день березня вирішилася доля 23-ї антарктичної експедиції України, провести тендер щодо котрої не вдавалося ще з листопада минулого року. Підсумки відкритих торгів свідчать про те, що роботі науковців нарешті дано зелене світло, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Учені рушать на льодовий материк уже за два тижні, базуватимуться на станції імені Вернадського та досліджуватимуть землю, воду та повітря. 12 науковців залишаться в Антарктиді на цілий рік. Ця експедиція обійдеться в 31,5 млн гривень. "Це 140 тонн палива, річний запас харчів, перевезення цього всього в Антарктиду і перевезення людей", - пояснив суму видатків очільник національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Раніше повідомлялося, що в Україні зірвано тендерну процедуру, на котрій мало визначитися, хто забере з Південного полюса 22-гу українську експедицію і відправить на холодний материк на цілий рік ще 12 вчених. Про своє бажання організувати такі перевезення заявили три компанії, але до антимонопольного комітету надійшло відразу кілька скарг від самих учасників.

Відео За декілька тижнів в Антарктиду вирушить 23-я експедиція з України

На станції імені Вернадського учені проведуть аж 18 днів, цей час витратять для досліджень. 12 вчених залишаться в Антарктиді і проведуть на станції наступний рік. Ця експедиція обійдеться в 31 мільйон 500 тисяч гривень.

За декілька тижнів в Антарктиду вирушить 23-я експедиція з України

Залиште свій коментар

Вибір редакції