Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні епідемії грипу ще нема, але хворих на застуди все більшає

Лікарі закликають робити щеплення напередодні сезону грипу.

Хворих на застуди в Україні з кожним днем більшає. Лікарі твердять, що грипу поки що нема, але закликають готуватись, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Три віруси грипу, які прийдуть цьогоріч – "Каліфорнія", "Брізбен" і "Гонконг" - українцям знайомі. Щеплення - єдиний захист від грипу, в один голос переконують лікарі. Вони не гарантують стовідсотково, що вірус до людини не вчепиться, але хворітиме без ускладнень.

"Він може викликати первинні пневмонії, які супроводжуються набряком легенів, з яким ми боротись не можемо. Смертність від нього висока у всьому світі. Можна попередити вакцинацією або вчасно початим лікуванням. Інші сезонні групи вірусів вражають інші групи ризику – дітей і літніх людей, і небезпечні ураженнями нервової системи: менінгіти, поліневрити і більш за все бактеріальні ускладнення – синуси ти, отити", - розповідає головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я України Ольга Голубовська.

Відео Лікарі твердять, що у грудні в Україні вируватиме відразу три штами вірусу грипу

Вакцинуватись від грипу в Україні не обов'язково. Людина може це зробити за бажанням, а його, переконують лікарі – нема. Після лютої епідемії 2009 року, коли загинуло понад 1100 людей, щеплення роблять все менше українців. Вакцини від грипу трьох різних виробників найближчими тижнями мають з'явитись в аптеках.

"Ми закликаємо до вакцинації. Нажаль, волна не є обов'язковою, але дуже рекомендованою для всього населення, особливо для груп ризику: дітей і старих. Профілактика - це ще дотримання простих правил гігієни, це просте миття рук, і прохання для тих, хто захворів – залишайся вдома. Це корисно для тих, хто захворів, і оточуючих", - каже заступник міністра охорони здоров'я Оксана Сивак.

Часто провітрювати приміщення, ретельно мити руки, в період епідемії уникати великого скупчення людей – такі прості правила зменшують ризик захворіти на грип. Проте найефективніше - щеплення.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

як не заразитися вірусом. інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції